Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 2, 2020 13:30

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Koronavirüse yakalandı!!!

Koronavirüs vakalarının hızla artış yaşadığı bu dönemde, ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania'da nasibini aldı; İşte haberin detayları...
ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Koronavirüse yakalandı!!!

2020‘nin adeta baş belası olan Koronavirüs, (diğer adıyla Covid-19) Ocak ayında Çin’de başlattığı macerasını, şu anda tüm dünyaya yaymış durumda. Ülkemizde de varlığını sürdüren bu virüs, başta Amerika olmak üzere; Fransa, İngiltere ve Almanya gibi büyük ülkelerde daha fazla canlar almış durumda. Tabii virüsün piyasaya ilk çıktığı zamanlar ABD Başkanı Donald Trump, çok ağır sözleriyle gündeme düşmüştü. Hatta bir basın toplantısında hatırlarsınız, Çinli meslektaşlarımıza da ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunup, küçük duruma düşürmüştü. Şimdi ise ABD Başkanı Donald Trump ve eşi  Melania, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile hiç umursamadığı Covid-19‘u kaptığını duyurdu; yani halk ağızıyla her ikisi de bu virüsten nasibini aldı.

Dün akşam saatlerinde  Trump’ın sekreteri Hope Hicks‘e Koronavirüs teşhisi kondu. Hal böyle olunca ABD Hükümeti direkt harekete geçti ve Trump’ı da testlere dahil etti. Daha sonra ise Trump, Twitter’a gitti ve eşi ile birlikte kendisinin de Koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Twitter üzerinden açıklamada bulunan Trump, “Bu gece eşim Melania ve ben yeni tip Koronavirüs testinden geçtik; İkimizin de testleri pozitif çıktı. Hemen karantina ve iyileşme işlemlerine başladık; birlikte aşacağız!” diyerek karantina sürecine geçtiklerini resmen duyurdu.

Koronavirüse yakalanan tek devlet adamı elbette Trump değil. Hatırlarsınız daha önceden , İngiltere Başbakanı Boris ve Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaron’da Covid-19‘a yakalandıklarını ve karantina sürecine girdiklerini duyurmuşlardı. Ancak kısa bir süre sonra her iki Başkan’da Koronavirüsü yendiğini ve işlerinin başına geçtiklerini açıkladılar. Muhtemelen Trump ve eşinin durumu da kısa sürede düzelecektir.

Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre 1 Ekim tarihinden itibaren  Amerika Birleşik Devletleri’nde; 7,266,942 vaka ve 2,07,550 ölüm ile birlikte toplam 7,26 milyon insana virüs teşhisi konulduğu bildirildi. Bu rakamlarda hiç kuşkusuz ABD Devletinin çok zor dönemlerden geçtiğinin bir göstergesidir.

Son olarak Beyaz Saray doktorlarından gelen açıklamalar göre, Trump’ın iyileşme sürecinde başkanlık görevlerini yerine getirebileceğine inanılıyor. Bakalım Trump karantina sürecinde Devlet işlerini takip edebilecek mi? Bekleyip görelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.