Ana sayfa » Mobil » Sony Xperia 1 III çok yakında geliyor!

Sony Xperia 1 III çok yakında geliyor!

Sony Xperia 1 III çok yakında geliyor!

Sony dur durak bilmiyor. Japon teknoloji devi şimdi de Sony Xperia 1 III modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ne gereği var Sony bu hıza?

Telefon sektöründe son 3-4 yıldır umduğunu bulamayan ve her seferinde hanesine zarar yazan Sony, inatla direnmeye devam ediyor. Şeytanın bacağını Xperia 1 II ile kırmak isteyen firma, bu modelinde sunduğu profesyonel kamera modları ile çok ses getirmişti. Japon teknoloji devi şimdi de Sony Xperia 1 III üzerinde çalışmalarına başlamış.

Japon basınından AndroidNext, güvenilir bir kaynaktan aldıkları verilere dayanarak; Sony’nin yeni amiral gemisi hakkında bilgi sahibi olduklarını bildirdi. Bu sızıntıya göre cihaz; kamera ve ekran açısından dikkat çekici bir iyileştirme sunacak.Sızıntıya göre Xperia 1 III‘ün ekranı önceki modele göre yaklaşık yüzde 15 daha yüksek bir parlaklık seviyesine sahip olacak.

Yenileme hızı da bu oranda artacak gibi görünüyor. İşin en ilginç tarafı ekranın 4K çözünürlükte olacağı iddiaları. Eğer bu iddia doğru olur ve 4K çözünürlükte 90 Hz veya daha üzeri yenilime hızı sunulursa, dünyanın en iyi ekranlı telefonuna şahit oluruz.

Ek olarak, ana kamera modülünde iyileştirmelerin yapılması bekleniyor. Selfie kameraya gelince, daha iyi düşük ışık performansı için diyafram açıklığı boyutu artacak gibi görünüyor.

Sony Xperia 1 III

İşlemci tarafında ise Sony’nin Snapdragon 865 mi yoksa Snapdragon 865 Plus‘ı mı tercih edeceği henüz bilinmiyor. En erken 2020 sonu tanıtılması beklenen bu telefon, tahminlerimize göre 2021 yılına kesin sarkacaktır.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.