Ana sayfa » Mobil » EMUI 11 Beta testleri başladı! İşte güncelleme alan modeller!

EMUI 11 Beta testleri başladı! İşte güncelleme alan modeller!

EMUI 11 Beta testleri başladı! İşte güncelleme alan modeller!

EMUI 11 Beta testleri bugün belli başlı Huawei modelleri üzerinde başladı. Peki, bu yeni arayüz ne gibi yenilikler ile geliyor?

Amerika’nın tüm yaptırımlarına rağmen akıllı telefon pazarında büyümeye devam eden Huawei, yeni güncellemeler konusunda elini çabuk tutmaya kararlı. Çinli teknoloji devi bugün EMUI 11 Beta testlerine resmi olarak başladığını açıkladı. Belli başlı Huawei modellerinde test edilen yeni arayüz ile sisteme bir çok yeni özellik ekleniyor.

OTA üzerinden sunulan ve yaklaşık olarak 2.3 GB büyüklüğünde olan güncellemeyi Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+ ve Huawei Mate 30 Pro modelleri alıyor. 2020 sonuna doğru nihai sürümü de alacak olan bu modellere yeni modeller de eklenecek.

Orta ve üst segment Huawei ve Honor modelleri için ise Beta süreci ilerleyen günlerde başlayacak ve 2021’in ilk ışıklarında nihai sürüm indirime sunulacak.

EMUI 11 Beta ile gelen yenilikler

Akıllı AOD (Her zaman açık ekran)

EMUI 11, kullanıcı deneyimini iyileştiriyor ve  Always On Display (AOD) için canlı, dinamik görsel öğeler sunuyor. AOD artık ekranınızı özelleştirmenize ve ekran kapalıyken bile metin ve resimlerle kişisel tarzınızı sergilemenize olanak tanıyor.

Çoklu Pencere

Çoklu Pencere, uygulamaları çoklu görev için yüzen bir pencerede açmanıza olanak tanır. Yüzen pencereyi istediğiniz konuma yeniden yerleştirebilir veya daha sonra daha kolay erişim için yüzen bir baloncuğa küçültebilirsiniz.

Daha akıcı animasyonlar

EMUI 11 genelindeki yepyeni, sezgisel animasyonlar, öğelere dokunurken veya ekranda kayarken daha pürüzsüz, daha birleşik ve görsel olarak hoş bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Gizlilik

Telefonunuzu harici bir ekrana yansıttığınızda, mesajlar ve gelen aramalar yalnızca telefonunuzun ekranında görüntülenir ve hem gizliliğinizi korur hem de ekran projeksiyonunun sürekliliğini sağlar.

Süper Not Defteri

Not Defteri artık birden fazla Huawei cihazından aynı anda not düzenlemeyi destekliyor. Örneğin, tabletinizde düzenlenmekte olan nota telefonunuzdan bir fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Artık görüntülerden veya belgelerden metni hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve çıkarabilir, metni düzenleyebilir ve ardından dışa aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

Şeffaf İzinler

Uygulama izni açılır penceresi, istenen izinleri seçmeniz ve vermeniz veya reddetmeniz için talimatları görüntüler.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.