Mobil Eylül 30, 2020 9:00

Daha Ne İstiyoruz Ki? Lenovo ThinkPad X1 Fold…

Hem katlanabilir hem de 5G modemi olan Lenovo ThinkPad X1 Fold, her detayın düşünüldüğü harika bir laptop. Yakında satışa sunulacak.
Daha Ne İstiyoruz Ki? Lenovo ThinkPad X1 Fold…

Ocak ayında CES 2020’de Lenovo, alışılmadık tarzıyla ThinkPad X1 Fold dizüstü bilgisayarını gösterdi. Ana özelliği, yeniliğin tüm çalışma alanını kaplayan ikiye katlanan büyük bir dokunmatik ekranın kullanılmasıdır. Görünüşe göre üretici nihai özelliklere karar vermiş ve cihaz bu sonbaharda raflara ulaşmaya devam edecek.

Kompakt dizüstü bilgisayarın içinde Lakefield nesli Intel Core i5 işlemci yer alıyor. Bu serideki yongalar, 10nm üretim süreci kullanılarak üretilmiştir ve son derece düşük güç tüketimi ile karakterize edilir ve ince mobil cihazlar için tasarlanmıştır. Çekirdekleri farklı yapıyla birleştiren Foveros 3D katmanlı bir düzen kullanıyorlar. Intel Core i5 modeli, çok  parçacıklı görevler için dört güçlü Tremont çekirdeği barındırıyor. Ayrıca tek parçacıklı iş yükleri için bir yüksek performanslı Sunny Cove çekirdeği (Ice Lake gibi) ile donatılmıştır.

ThinkPad X1 Fold, iki farklı türde satışa sunulacak. Bir büyük 13,3 inçlik katlanır OLED ekran ve her biri iki 9,6 inç. , 3 2048 × 1536 piksel bir QXGA çözünürlüğü destekleyen ekran. Bu 300 cd / m bir parlaklık seviyesine sahiptir: Üretici büyük ekran 4’lük bir boy oranı aldığını gösterir. Ayrıca yüzde 95 DCI-P3 renk gamı ​​ve Dolby Vision teknolojisini desteklediğini iddia ediyor. Dizüstü bilgisayarda ayrı bir grafik kartı bulunmadığından, merkezi işlemciye entegre edilmiş 11. nesil Intel UHD grafik alt sistemi, resmin ekranda görüntülenmesinden sorumludur.

Ek olarak ThinkPad X1 Fold, 5 megapiksel RGB + IR HD kamera, Dolby Atmos teknolojisini destekleyen hoparlörler ve 10,4 saate kadar pil ömrü sağlayabilen 150 Wh pil aldı. Paket, 65W USB Type-C konektörlü hızlı bir şarj cihazı içeriyor.

ThinkPad X1 Fold için kablosuz özellikler, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 standartları için destek sağlar. Ek olarak, bir seçenek olarak, yenilik 5G standardı için destek sunmaya hazır. Dizüstü bilgisayarın katlanmamış boyutları 299,4 x 236,0 x 11,5 mm’dir. Katlanmış – 158,2 x 236,0 x 27,8 mm. Dizüstü bilgisayar 999 gram ağırlığındadır. Diğer ekipmanların yanı sıra ThinkPad X1 Fold, dizüstü bilgisayarın 5G sürümünde iki USB 3.2 C Tipi bağlantı noktası ve bir SIM kart yuvası sunuyor.

Ülkemizde piyasaya sürüldüğünde fiyatını sizlerle paylaşacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.