Ana sayfa » Mobil » Nokia Android 11 güncelleme programını açıklandı!

Nokia Android 11 güncelleme programını açıklandı!

Nokia Android 11 güncelleme programını açıklandı!

HMD Global tarafından oldukça ilginç bir şekilde Nokia Android 11 güncelleme programı açıklandı ve ardından bunu kullanıcılara açık alanından kaldırdı.

Akıllı telefon üreticileri Android 11 güncelleme programlarını ve hangi telefonların güncelleme alacağını açıklamaya devam ediyor. HMD Global tarafından bugün Nokia Android 11 güncelleme programı ve hangi telefonların güncelleme alacağı açıklandı. Açıklamadan kısa bir süre sonra kullanıcılara açık bölümden yayın kaldırıldı. Habere göre 2020 yılının son çeyreğinde telefonlar güncelleme almaya başlayacak. Android 9 Pie veya Android 10 ile yüklü olarak gelen telefonların güncelleme alacağı görülüyor.

Nokia Android 11 güncelleme programını ne zaman başlıyor hangi telefonlar güncelleme alacak

HMD Global tarafından duyurulan güncelleme programı Nokia‘nın resmi Twitter sayfasında da paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre ilk güncelleme alacak telefon Nokia 8.3 5G olacak ve 2020 yılının son çeyreğinde güncelleme başlayacak. Diğer modeller ve güncelleme takvimi ise şu şekilde olacak;

  • Nokia 8.3 5G, Nokia 8.1, Nokia 5.3 ve Nokia 2.2 kullanıcıları için Q4 2020 güncellemesi
  • Q1 2021 – Nokia 4.2, Nokia 3.4, Nokia 2.4 ve Nokia 2.3 ve Nokia 1.3
  • Q1 veya Q2 2021 – Nokia 7.2, Nokia 6.2 ve Nokia 3.2
  • Q2 – Nokia 9 Pureview ve Nokia 1 Plus

Nokia android 11

Güncelleme programının henüz kesinleşmediği ve yayınlanan haberin kısa süre içinde kaldırılması programda değişiklik olabileceğini gösteriyor. Yayınlanan bilgiye göre Nokia‘nın amiral gemisi Nokia 8 Sirocco ve ucuz Nokia 1 dahil olmak üzere birçok ilginç model güncelleme yapılmadan kalacaktır. İlerleyen günlerde konu ile ilgili Nokia tarafından bilgi verilmesini bekliyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.