Ana sayfa » Mobil » Huawei Toparlanabilecek mi? Tedarik Zinciri…

Huawei Toparlanabilecek mi? Tedarik Zinciri…

Huawei Toparlanabilecek mi? Tedarik Zinciri…

ABD yaptırımlarına karşı Huawei tedarik zinciri kurmaya hazırlanıyor. Dar boğazdan çıkabilmek için mücadeleye devam eden Huawei başaracak mı?

Yaptırımlar, istenmeyenleri durdurmak için ABD‘nin en sevdiği baskı araçlarından biridir. Geçen yıl Huawei ve tüm yan kuruluşları yaptırımlara tabi tutuldu. Ama hiçbir etkisi olmadı; ve zaten 2020’de Amerika, Huawei’nin yıkılmasına yol açması gereken başka bir saldırı başlattı. En azından ABD yetkililerinin umduğu şey bu. Ancak Huawei bundan da güçlenerek çıkacak gibi görünüyor. Zira Çinli üretici kendi tedarik zincirini kurmaya hazırlanıyor. Görünen o ki; kısa bir süre içinde Huawei Tedarik Zinciri de hayatımıza girecek.

Tüm bunlara rağmen Huawei mücadeleye devam ediyor ve kurtuluşunu iç pazarda görüyor. Çin yalnızca güvenilir ve istikrarlı bir satış pazarı haline gelmedi; ancak orada kendi tedarik zincirin de oluşturabilir; Birleşik Krallık dışındaki tedarikçilere bağımlı olmamak ve yine siyasi hesaplaşmalara rehin olmamak için bunu sağlamaya çalışıyor.

Huawei, gelecekte şirketin ortakları olabilecek ümit verici Çinli girişimleri desteklemek için makul miktarda para harcamaya bile hazır. Bu nedenle, geçen yıl Nisan ayında, diğer girişimlerdeki yatırımlardan sorumlu olan bir Habo Investments yan kuruluşu kuruldu. Yıl içinde, Huawei‘nin diğer şirketlerin gelişimini ve oluşumunu finanse ettiği şartlar altında 17 işlem gerçekleştirdi.

Yatırımlar ilk sonuçlarını getirdi. Böylece, sensör oluşturma konusunda uzmanlaşmış Çinli Vertilite firmasının finansal desteği sayesinde, artık uygulamalarını Huawei akıllı telefonlarında kullanılan bileşenleri piyasaya sürmek mümkün oldu.

Yatırım alanları seçerken, gelecekte Huawei ürünleri için bileşen tedarik edebilecek firmalara öncelik verilmektedir.  Buna ek olarak, Huawei bir dizi teknolojide uzmanlaşmakla meşgul ve bir dizi bileşenin piyasada bağımsız olarak akışa koymayı amaçlıyor. Yani Huawei yola tek başına devam ediyor. Tüm sektöre kafa tutmaya devam ediyor…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.