Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 29, 2020 18:15

Drone lisansı 1.200 TL değil! Şimdi ücretsiz! Biz aldık siz de alın

Bugün sevgili yazılımcımız Serkan Aslan "Drone lisansı ücretsiz neden almıyorsunuz" dedi ve biz de lisansımızı ücretsiz aldık. Nasıl mı?
Drone lisansı 1.200 TL değil! Şimdi ücretsiz! Biz aldık siz de alın

Drone’lar hayatımızın he anında yanında olan teknolojik ürünlerden birisi haline geldi. Eskiden havada bir drone gördüğümüzde buna sanki UFO‘ymuş gibi bakıyorduk. Bugün fiyatların da geri gelmesi ile birlikte birçok kişinin bu ürünleri hobi amaçlı kullandığını görüyoruz. Biz de ekip olarak drone sahibiyiz ve bu ürünü zaman zaman kullanıyoruz. Peki bunu kullanırken nasıl kullanmak gerekiyor? Öncelikle Drone lisansı almanız gerekiyor.

Drone lisansı ücretsiz nasıl alınır?

Bugün sevgili baş yazılmcımız Serkan Alsan bize bir link yolladı ve daha önce ücretle alınan bu Drone lisansının ücretsiz bir şekilde alabileceğini söyledi. Basit bir şekilde söylenen adımları gerçekleştridik ve sınavımızı olduktan sonra da kaydımızı gerçekleştirdik. Şimdi sınavımız değerlendirmede ve umarız lisansımızı da kısa süre içinde alabiliriz.

Drone lisansı almak isteyenler Sivil Havacılık internet sitesine girerek 20 soruluk online sınavı geçmeleri gerekiyor. Sınav bu arada çok da zor bir sınav değil. Bu ay ücretsiz bir şekilde sınav olabiliyorsunuz. Daha önceden fiyatın 1.200 TL olduğunu ve kısa süre önce de 480TL‘ye fiyatın gerilediği belirtilirken şimdi ücretsiz olarak bundan faydalanabiliyoruz. Peki ne yapmanız gerekiyor. Tek tek yazalım.

Öncelikle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü adresine girin

  1. Kayıt oluşturun
  2. Hem telefonunuza hem de belirttiğiniz mail adresine gelen kod ile onaylamanızı yapın
  3. Bilgilerinizi yazdıktan sonrada çıkış yapın
  4. Tekrar şifrenizle girin
  5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçeneğine tıklayın
  6. IHA 1 – kaydını seçin
  7. Son olarak “sınav ol” seçeneğine tıklıyor ve sınavımızı oluyoruz.

En son olarak sınavdan b aşarı ile geçerseniz başvurunuz alınıyor ve siz de bizim gibi Drone sertifikası almaya aday oluyorsunuz…

Teşekkürler Serkan…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.