Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 28, 2020 18:30

Watch 3 kullanıcılarının başı watchOS 7 güncellemesi ile fena dertte!!!

Apple'ın, geçtiğimiz haftalarda iOS 14 ile beraber piyasaya sürdüğü watchOS 7 güncellemesi, Watch 3 kullanıcılarının başını fena halde ağrıttı.
Watch 3 kullanıcılarının başı watchOS 7 güncellemesi ile fena dertte!!!

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen iOS 14 ve wactOS 7 güncellemesini nihayet kullanıma sundu. Bilmeyenler için bunlardan iOS 14 iPhone kullanıcıları için gelirken, watchOS 7 ise akıllı saatler için geliyor. Yani Apple giyilebilir teknolojilerinden akıllı telefonlara kadar birçok ürününü, farklı yazılım isimleriyle adlandırıp piyasaya öyle sürüyor. iOS 14, getirdiği yeni özellikler ile kullanıcılarının beğenisini bir hayli kazandı. Hatta ufak tefek hataları da 14.0.1 sürümü ile giderildi. Yani iPhone kullanıcıları şu anda bunun tadını almaya başladı. Peki ya Apple Watch kullanıcıları? Ne yazık ki onlar için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Çünkü Watch 3 kullanıcılarının başı yeni güncelleme ile büyük dertte.

Apple, yeni watchOS 7 güncellemesi ile büyük bir yeniliğe imza attı. Ancak bu sürümle birlikte Watch 3 kullanıcıları bir hayli mağdur oldu. Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre akıllı saatler,  rastgele yeniden başlatma hataları ile karşı karşıya. Dilerseniz gelin sorunu bir de kullanıcıların ağzından dinleyelim:

”Güncellemeden sonra saatim birkaç kez kendini yeniden başlattı. Daha sonra bir şifre girmemi istedi; ancak şifreyi girdikten sonra bütün istatistiklerimin ortadan kaybolduğunu far ettim. Umarım Apple bu hataya karşı yeni bir güncelleme yollar!

”Watch 3’üm, gece otomatik olarak kendini  WatchOS 7’ye güncellendi. Saat bugün en az 3 kez kapandı ve 4 kez de bileğimde kilitlendi. Ayrıca yeni güncelleme ile hava durumu, spor yüzük, tarih vb. gibi araçların bağlantısı kesildi. Bu şimdiye kadar gördüğüm en kötü sürüm.

Apple-WatchOS-7

Yukarıda da gördüğünüz gibi WatchOS 7 güncellemesi, Watch 3 kullanıcılarına değim yerimdeyse yüklediklerine pişman etti. Apple güya watchOS 7.0.1 ile bu hataları giderdiğini iddia etse de, hala aynı sorunla ilgili şikayetler ardı ardını kovalamaya devam ediyor.

WatchOS 7 sürümüne geçen kullanıcıların, bir önceki WatcOS 6 sürümüne geri dönmesi de artık mümkün değil. Bu yüzden Apple’nin bu işe en kısa sürede el atması gerekiyor.

Bakalım şirket sessizliğini ne zaman bozacak? Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.