Mobil Eylül 28, 2020 15:00

8. Nesil iPad, Samsung Galaxy Tab A7 ve MatePad 5G

2020 yılında COVID-19 salgınıyla evden çalışanlar için tablet satışı arttı. 8. Nesil iPad, Galaxy Tab A7 ve MatePad 5G'yi karşılaştırıldı.
8. Nesil iPad, Samsung Galaxy Tab A7 ve MatePad 5G

Covid-19 salgınından sonra tabletler yine trend olan cihazlar arasında. Bu ayın başlarında Apple, en uygun fiyatlı iPad’inin 8. nesli de dahil olmak üzere iki yeni iPad’i piyasaya sürdü. Ancak en önemli Android tablet üreticileri de uygun fiyatlı modeller yayınladı: Yeni iPad 10.2 için istenen parayı harcamaya değer mi yoksa uygun fiyatlı segmentte son nesil bir Android tablet mi seçmelisiniz? Yeni iPad 10.2, Samsung Galaxy Tab A7 ve Huawei MatePad 5G arasındaki bu karşılaştırma, fikirlerinizi netleştirecek.

8. Nesil iPad, Galaxy Tab A7 ve MatePad 5G Tasarım Özellikleri

Apple iPad 10.2 piyasadaki en iyi tasarıma sahip değil. En son iPad Pro’nun aksine, ekranın etrafında kalın çerçeveler ve Touch ID ile çok modası geçmiş bir tasarıma sahip. Huawei MatePad 5G en çarpıcı olanıdır çünkü ekranın etrafında çok dar çerçeveler ve harika bir yapı kalitesine sahip tamamen metal bir yekpare tasarıma sahiptir. Samsung Galaxy Tab A7, üçlünün en ince tableti ve dar çerçevelere sahip ancak daha ucuz malzemelerden yapılmış ve Huawei MatePad 5G’den daha kalın çerçevelerle geliyor.

Ekran

En gelişmiş ekran iPad 10.2’ye ait. Yalnızca daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda daha yüksek genel görüntü kalitesiyle birlikte geliyor. iPad 10.2, 4: 3 en boy oranına sahiptir ve bu, aslında okumak, web’de gezinmek ve görüntüleri görüntülemek için daha iyi. Öte yandan Samsung Galaxy Tab A7 ve Huawei MatePad 5G’nin 5: 3 görüntü oranı video oynatma için daha iyi.

Yazılım

Performans açısından en iyi tablet iPad 10.2’dir çünkü daha güçlü bir işlemciye sahiptir: iPhone Xs serisinde bulabileceğiniz Apple A13 Bionic. Tablet, üst düzey performanslara ve hatta daha iyi optimize edilmiş bir işletim sistemine sahip. iPad OS, gelişmiş özellikleri sayesinde üretkenlik açısından Android’den daha iyidir. Ancak bazı insanlar daha fazla kişiselleştirme şansı nedeniyle Android’i iOS’a tercih edebilir. Huawei MatePad 5G’nin 5G’yi destekleyen tek cihaz olduğunu unutmayın.

Kamera

Bu tabletler aşağı yukarı aynı seviyede, 8 MP arka kameralarıyla donatılmıştır. Sadece acil durum çekimleri için yeterli bir fotoğraf kalitesi elde edebilirsiniz, daha fazlası değil. Özçekimler söz konusu olduğunda, Huawei MatePad 5G, 8 MP ön kamerası sayesinde kazanıyor. Bunun yerine, arka kameralar hakkında konuşursak, iPad 10.2 8. nesil aslında daha tatmin edici.

Batarya

Şarjı çok daha hızlı hale getiren Huawei MatePad 5G’de 22.5W hızlı şarj desteği önemlidir. MatePad 5G’de 5G’yi devre dışı bırakırsanız Samsung Galaxy Tab A7, Huawei MatePad 5G’den daha kısa pil ömrüne sahip olmalıdır.

Fiyat

iPad 10.2 8. nesil 370 € / 430 $, Samsung Galaxy Tab A7 sadece 240 € / 280 $ ve Huawei MatePad 5G 400 € / 465 $ liste fiyatına sahiptir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.