Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 mini kesinleşti! Geliyor minik canavar!

iPhone 12 mini kesinleşti! Geliyor minik canavar!

iPhone 12 mini kesinleşti! Geliyor minik canavar!

Apple’ın Amerika ve Avrupa’ya göre uygun Türkiye’ye göre fahiş fiyatlı iPhone 12 mini modeli kesinleşti. Apple küçük enişteyi salmaya hazır.

Cupertinolu teknoloji devi Apple‘ın bir türlü tanıtamadığı iPhone 12 modelleri hakkında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınından dolayı Eylül ayını pas geçmek zorunda kalan Apple, Ekim ayının ikinci haftasında karşımıza yeni etkinliği ile çıkacak. Bu etkinlikte iPhone 12’leri tanıtacak olan Apple’ın yeni planı bugün kesinleşti. Amerika ve Avrupa’ya göre uygun Türkiye’ye göre fahiş fiyatlı iPhone 12 mini modeli kesin geliyor.

Apple A14 yonga setinden beslenecek olan bu modelde, fiyatı uygun tutmak adına OLED yerine LCD ekrana yer verilecek. 100 dolarlık Android telefonların ekranına sahip olacak bu 599 dolarlık küçük enişte, gücünü Apple A14 yonga setinden alacak. Apple’ın fiyatı uygun tutmak için bir diğer planı ise kutu içeriğinden 3.5mm Lightning kulaklık ve şarj adaptörünü çıkarması olacak.

Eylül başındaki etkinliğinde dünyada geri dönüştürülebilir ürünleri savunmak için böyle bir karar aldık diye kılıfını uyduran Apple, ekstradan sattığı her adaptör ve kulaklıktan payını almayı bilecek. Tüketici odaklı bir firma olmaktan günden güne uzaklaşan Apple’ın kulaklığı kaldırmasını anlayabiliriz. Ancak telefonun çalışması için gerekli olan şarj adaptörünün kutudan kaldırılması biraz ağır olmuş.

Dünyanın en gelişmiş ve en hızlı yonga seti Apple A14 ile rakip tanımayacak olan bu minik canavarda, ana kamera + ultra geniş açılı kamera şeklinde ikili kamera kurulumu yer alacak. Ön tarafta ise TrueDepth kamera sistemli tek kamera bulunacak. Çentik? Çentik tabi olacak çentik iPhone’un olmazsa olmazı!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.