Mobil Eylül 27, 2020 21:00

DxOMark Telefon İncelemelerinin Gecikme Nedeni…

Telefon kameralarını puanlama sistemi DxOMark son zamanlarda telefon incelemelerini geciktirdi. Puanlama yapması beklenirken açıklama yaptı.
DxOMark Telefon İncelemelerinin Gecikme Nedeni…

Akıllı telefon kameraları ve ses kayıtlarıyla tanınan inceleme laboratuvarı DxOMark, telefon incelemelerinde neden bir gecikme olduğunu açıkladı. Yayınladığı son kamera incelemesi bir aydan daha uzun bir süre önce geri geldi ve Mi 10 Ultra içindi. Resmi DxOMark Twitter hesabı tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, test protokollerinde değişiklik yapıyorlar ve bu durum onların birkaç incelemesini ertelemek zorunda kalmasına neden oldu.

Tweet ayrıca yeni puanların (incelemelerin okunması) Ekim ayı sonlarında sunulacağını söylüyor, bu da yapılması gereken biraz daha beklendiği anlamına geliyor.

Tweet tam olarak şu açıklamayı yapıyor:

GÜNCELLEME: Test protokollerimizde bazı heyecan verici değişiklikler yapıyoruz ve bunu yaparken #DXOMARK incelemelerimizden bazılarını erteledik. Ekim sonunda burada olacak yeni puanlar için endişelendiğinizi biliyoruz. Daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin.
Tarafsız sonuçlar elde etmek için katı bilimsel metodoloji kullanan insan operatörler tarafından görüntü kalitesi özelliklerinin değerlendirilmesidir. DxOMark’ta algısal değerlendirme, hangi sahnelerin fotoğraflanması gerektiğini belirlemek için çekim protokolünü ve hangi görüntü kalitesi özelliklerine bakılacağını ve bunların nasıl değerlendirileceğini belirlemek için analiz protokolünü inceleyen deneyimli görüntü kalitesi mühendisleri ve teknisyenleri tarafından gerçekleştirilir.

DxOMark’ın yeni incelemeleri; Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Z Fold 2, yeni Galaxy S20 FE, ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro ve Sony Xperia 5 II gibi telefonların incelemelerini içermelidir. DxOMark, telefonlar için hem kamera hem de ses incelemeleri yaptığı için kesinlikle ciddi bir birikime sahip. Önümüzdeki ay piyasaya sürülecek birkaç telefon da var, bu nedenle liste kesinlikle daha uzun.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.