Ana sayfa » Mobil » Samsung’dan bir ilk; Galaxy A72 modeli 5 arka kamera ile gelecek!!!

Samsung’dan bir ilk; Galaxy A72 modeli 5 arka kamera ile gelecek!!!

Samsung’dan bir ilk; Galaxy A72 modeli 5 arka kamera ile gelecek!!!

Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya süreceği orta menzilli telefonu Galaxy A72, söylentilere göre beşli kamera kurulumu ile gelecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, orta segment ürün pörtföyünü genişletmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere şirket geçtiğimiz yıldan itibaren A ve M serisi modellerinin üzerine bir hayli düşmeye başladı. Gerek fiyatı gerekse özellikleriyle beğenileri toplayan bu telefonlar, önümüzdeki yılda pazardaki etkenliğini korumaya devam edecek. Yabancı basından gelen haberlere göre bazı kaynaklar, Samsung’un 5 arka kameralı Galaxy A72 modeli üzerine çalıştığını belirtti.

Endüstri kaynaklarının raporlarına göre Samsung Electronics, önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Galaxy A72 modelinde penta, yani beşli kamera kurulumuna yer verecek. Bu, aynı zamanda şirketin ilk beş arka kameralı telefonu olarak da kayıtlara geçecek.

Galaxy A72‘nin arka kamera kurulumunda; 64 megapiksel ana, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens,  3x optik zoom’u destekleyen 8 megapiksel telefoto, 5 megapiksel makro ve 5 megapiksel de derinlik sensörüne yer verilecek. Ön tarafta ise 32 megapiksellik bir selfie kamerası yer alacak.

Samsung’un orta segmentte penta kameralara yer verecek olması, şüphesiz diğer rakiplerine de ağır bir darbe vuracaktır. Güney Koreli üretici bu yeni atılımıyla birlikte, orta segment cihazlarının satışlarını da bir hayli arttıracaktır diye düşünüyoruz.

Sadece bu kadarıyla da kalmıyor. Şirket aynı zamanda kamera odaklı F serisi üzerine de çalışmalar yapıyor. Bu modellerde tasarım olarak M serisine benzeyecek, ancak tamamen kamera odaklı olacak. Yani 5 arka kameralı lensleri F serisinde de görmemiz mümkün olabilir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.