Ana sayfa » Google Pixel » Google Pixel 5 fiyatı belli oldu! Biraz üzecek mi?

Google Pixel 5 fiyatı belli oldu! Biraz üzecek mi?

Google Pixel 5 fiyatı belli oldu! Biraz üzecek mi?

Ünlü teknoloji şirketinin yeni telefonu Google Pixel 5 fiyatı belli oldu. Bir önceki seriye göre bir artış var ve bizleri üzecek cinsten!

Pixel 4a 5G modelinin 500$, 500€ ve 500 £’a mal olacağını biliyoruz, Google bu fiyatları resmi olarak zaten duyurdu. Ancak şirket Google Pixel 5 fiyatı için henüz ağzını açmış değildi. Her ikisinin de Snapdragon 765G destekli cihazlar olduğu ve görünüşte aynı kamera kurulumuna sahip olduğu düşünüldüğünde ne kadar fark olabilirdi?

Ünlü bir sızıntı ustası Jon Prosser, 128 GB depolama alanına sahip Pixel 5 fiyatını 700 dolar olacağını ortaya koydu. Bu, telefonu 630€ ‘ya fiyatlandıran Vodafone Almanya sızıntısı ile hemen hemen aynı oranda (euro fiyatlarının farklı KDV oranları nedeniyle ülkeler arasında biraz değiştiğini unutmayın).

Pixel 5, 90 Hz ekrana (6,0 inç 1080p+ panel) sahipken, Pixel 4a 5G 60 Hz panele (1080p+ çözünürlüklü ve daha büyük 6,2 inç panel) ile birlikte gelmesi bekleniyor. Pixel 5 muhtemelen daha fazla RAM ve depolama ile birlikte daha iyi bir kasa (alüminyum ve plastiğe karşı, IP derecelendirmesi, vb.) ile piyasaya çıkacak ve belki de birkaç başka ayrıntı da farklı olacaktır.

Bu durum hala 200$’lık ücret farkının gerçekten değeceğine somut bir kanıt değil maalesef. Her iki yeni model de önümüzdeki hafta 30 Eylül’de tanıtılacak.

Küçük bir dipnot, Prosser’dan bir başka detay daha var. Pixel‘in aşağıda gözüken yeni yeşil rengine “Nane Yeşili” yerine “Sage Green” adı verilecek.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.