Ana sayfa » Mobil » Android 11 Pixel kullanıcılarını delirtecek hatalarla geldi!!!

Android 11 Pixel kullanıcılarını delirtecek hatalarla geldi!!!

Android 11 Pixel kullanıcılarını delirtecek hatalarla geldi!!!

Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak piyasaya sürülen Android 11, raporlara göre bazı Pixel cihazlarda kamera çökmelerine sebebiyet veriyor.

Google, merakla beklenen Android 11 güncellemesini geçtiğimiz haftalarda resmi olarak piyasaya sürdü. Sürdü sürmesine de pek çok hatayı da beraberinde getirdi. Bildiğiniz üzere Android 11‘i ilk olarak alan cihazlar Google Pixel serisidir. Şirket, her yıl düzenli olarak piyasaya sürdüğü Android güncellemelerini ilk olarak kendi cihazlarına ulaştırıyor. Daha sonra ise diğer markalar bu güncellemeyi kademeler halinde akıllı telefonlarına yayınlıyorlar.

Android 11 güncellemesi, şu anda bazı Pixel kullanıcılarına ulaşmış durumda. Ancak Reddit’e göre, bu güncellemeyi kuran kişiler tarafından çok fazla şikayet gelmeye başladı. Raporlara göre en popüler modeller arasında yer alan Pixel 2, Pixel 3a, Pixel 4 XL ve diğer birkaç cihaz, Android 11 güncellemesinden sonra çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldılar.

Örneğin Pixel 2 kullanıcılarından biri, kamerasından çok memnun kaldığını, ancak Android 11’e geçiş yaptıktan sonra kameranın düzgün çalışmadığını belirtti. Yani güncellemeden sonra kamera uygulamasına girerken, ya siyah ekran ya da çökme gibi bazı hatalar meydana geliyor. Çözüm olarak ön bellek temizlense de, telefon tekrar kapatılıp açılsa da bir değişiklik olmuyor. Yani bu, tamamen Android 11 ile ilgili bir hata gibi görünüyor.

Bu durum Pixel 3a modelinde de benzer bir şekilde ortaya çıkıyor. Pixel 3a kullanıcıları da kamera uygulamasından video çekmeye çalıştıklarında, siyah bir ekranla karşı karşıya kalıyorlar ve kamera uygulaması çöküyor.

Google tüm bu şikayetlerin ardından hatasını nihayet kabullendi. Şirket bir sonraki güncelleme ile bu sorunları çözeceğini vaat ediyor. Bekleyip görelim…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.