Ana sayfa » Mobil » Herkes tamamsa sıra onda; Nokia 7.3 en net haliyle karşımızda!

Herkes tamamsa sıra onda; Nokia 7.3 en net haliyle karşımızda!

Herkes tamamsa sıra onda; Nokia 7.3 en net haliyle karşımızda!

Geçtiğimiz haftalarda Nokia 2.4, Nokia 3.4 ve birkaç giyilebilir teknolojilerini tanıtan HMD Global, yakın zamanda Nokia 7.3 modelini de duyuracak.

HMD Global çatısı altında üretilen Nokia modeller, çeşitliliğini arttırmaya devam ediyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Finlandinyalı üretici, Nokia 3.4 ve Nokia 2.4 gibi akıllı telefonlarını piyasaya sürmüştü. Fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine çeken bu telefonlara, şimdi de Nokia 7.3 modeli eşlik edecek. Aslında bu telefonun hikayesi bir hayli geçmişe dayanıyor. Hatta şirketin 22 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinlikte bunun içinde bir lansman yapacağına dair haberler bile vardı. Ancak HMD Global Nokia 7.3‘ü, bir türlü hazırlayamadı ve lanse edemedi.

Nokia 7.3 daha önce defalarca kez karşımıza çıkmıştı. O zaman ki sertifika sitelerinin de raporlarıyla birçok özelliğine hakim olduğumuz bu cihaz, şimdi de en net görselleriyle sızdırıldı. OnLeaks tarafından sızdırılan bu görüntüler, tasarım ve kamera yapılandırmasına kadar her şeyi en detaylı şekilde ortaya koyuyor.

NOKIA-7.3

Hatırlarsınız Nokia 7.2, su damlası çentiğe sahip bir ekran ile karşımıza çıkmıştı. Ancak HMD Global yeni Nokia 7.3 modelinde, bu tasarımı bırakacak ve amiral gemisi cihazların trendi olan delikli ekran tasarımını benimseyecek. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kamera deliği, birçok cihazda olduğu gibi yine sol üst köşeye monte ediliyor.

Ekran özelliklerine değinirsek cihaz, yuvarlatılmış köşeleri ve orta büyüklükte bir alt çerçevesi olan, 6,5 inç FHD + ekran ile donatılacak.

Arka taraftan konuşacak olursak Nokia 7.3, tasarım olarak tıpkı Nokia 7.2 modeline benziyor. Ancak kamera yapılandırması olarak şirket bu telefonda, selefine nazaran dörtlü bir kamera kurulumuna yer veriyor.

Güvenlik açısından bakarsak cihazda, ekran üzeri parmak izi yerine daha eski bir teknoloji olan fiziksel parmak izi tarayıcısı tercih ediliyor. Aynı zamanda bu parmak izi sensörü de arka tarafta kamera modülünün altında bulunuyor.

Görsellerde ortaya çıkan diğer detaylara göre telefonun üstünde bir ses girişi mevcut. Buna ek olarak alt kısımda USB-C bağlantı noktası, birincil mikrofon ve hoparlör yer alıyor.

Nokia’nın orta sınıf olan bu modeli, gücünü 5G desteği olan  Snapdragon 690 yonga setinden alacak. Ayrıca 18W hızlı şarjı destekleyen 4.000 mAh’lik de bir pile sahip olacak. RAM ve bellek yapılandırması hakkında ise şu anda net bir bilgi yok.

Cihaz hakkında şu ana kadar bildiklerimiz bu kadar. Ancak yeni bir gelişme olduğunda sizlerle tekrar paylaşacağız.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.