Ana sayfa » WhatsApp » WhatsApp kendini imha eden mesajlar neyin nesi?

WhatsApp kendini imha eden mesajlar neyin nesi?

WhatsApp kendini imha eden mesajlar neyin nesi?

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp kendini imha eden mesajlar özelliği ile güncellenecek. Bu özellik nasıl çalışacak?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kendini imha eden mesajlar özelliğine bu yıl içerisinde kavuşacak. Yeniliklerine yenilik ekleyerek kullanıcılara üst düzey mesajlaşma deneyimi sunmayı hedefleyen Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, yeni özelliği ile çok konuşulacak.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ın mesajlaşma konusunda en büyük yeniliği mesajları hem kendinizden hem de karşı taraftan silme özelliğiydi. Şimdi bu üst seviyeye çıkacak ve mesajlar otomatik olarak silinebilecek. Peki, bu özellik nasıl çalışacak? Örneğin, bir mesaj başlattığınızda bu mesajlaşmadan çıktığınız anda tüm mesajların silinme opsiyonu sunulacak. Mesajlaşmadan ayrıldığınız anda konuştuğunuz her şey her iki taraftanda da silinecek.

Bu özellik bazı mesajlar için de geçerli olacak. Mesajı göndermeden önce belirli bir süre görünmesini sağlayabileceksiniz. Bir nevi Snapchat benzeri bir sistem diyebiliriz. Şimdilik Android tarafında test edilen bu özellik için konuşmak için erken. Muhtemelen Facebook bu özelliği daha geliştirecektir.

WhatsApp kendini imha eden mesajlar

2020 yılının sonlarına doğru hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulacağını düşündüğümüz bu özellik, WhatsApp’ı rakiplerinin önüne geçirebilecek gibi görünüyor.

Gizlilik konusunda da 2021 yılında önemli atılımlar yapmasını beklediğimiz WhatsApp’ın, Signal seviyesinde güvenli bir mesajlaşma deneyimi sunmasını umuyoruz. En azından WhatsApp’ta konuştuğumuzun ürünler 1-2 gün sonra reklam olarak karşımıza reklam olarak çıkmayabilir….

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.