Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 24, 2020 15:00

realme’nin ilk ekran altı kameralı telefonu görüldü!!!

ZTE, Xiaomi ve OPPO'nun ardından şimdi de, realme'nin ekran altı kameralı telefonu görüldü. Tasarım harika ötesi...
realme’nin ilk ekran altı kameralı telefonu görüldü!!!

Akıllı telefon dünyasında yeni teknolojiye geçiş resmen başladı. Şirketler artık önümüzdeki yıldan itibaren ekran altı kameralı telefonlarını sergilemeye başlayacaklar. Aslında başlangıcı geçtiğimiz haftalarda ZTE yapmıştı. Hatırlarsınız Çinli üretici, dünyanın ilk ekran altı kamera telefonu Axon 20 5G‘yi geçtiğimiz haftalarda kullanıcısıyla buluşturmuştu. Ancak gözler ülkemizde de faaliyet gösteren OPPO, realme, Huawei ve Xiaomi gibi şirketlere çevrildi. Bunların arasından Xiaomi, ilk ekran altı kameralı telefonun gösterimini yaparken, şimdi de benzer bir örneğini realme cephesinde görüyoruz. Son çıkan haberlere göre realme, ilk ekran altı kamera teknolojisini piyasaya sürmeye çok yakın.

realme‘nin küresel pazarlama sorumlusu ve başkan yardımcısı olan Xu Qi, bugün weibo’dan yaptığı bir paylaşım ile, ekranın üstünde herhangi çentik bulunmayan bir akıllı telefonun görüntüsünü ortaya çıkardı. Bu bizlere, şirketin ilk ekran altı kameralı telefonu üzerine çalıştığının da en iyi göstergesidir.

Xu Qi, görseldeki telefonun henüz ekran altı kameralı olup olmadığını onaylamadı. Ancak yorumlara yanıt olarak, açılır bir ön kameraya yer verilmeyeceğini belirtti. Bu da demek oluyor ki bu telefonda, ekran altı kamera teknolojisi kesin olarak kullanılacak.

Şu anda realme’nin yeni akıllı telefonu ile ilgili sızıntılar bu kadar. Ancak ZTE ve Xiaomi’nin ardından, henüz iki yaşında olan realme’nin de yeni teknolojiye ayak uyduracak olması oldukça gurur verici bir şey.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.