Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » PlayStation 5 fiyatı Türkiye’de arşa çıktı! Allah’ım sana geliyoruz…

PlayStation 5 fiyatı Türkiye’de arşa çıktı! Allah’ım sana geliyoruz…

PlayStation 5 fiyatı Türkiye’de arşa çıktı! Allah’ım sana geliyoruz…

PlayStation 5 fiyatı arşa çıktı! Düşecek denilen İlave Gümrük Vergisi düşmedi. Fiyatlar çok ama çok fena olacak! Hazır mısınız gençler?

Türkiye’de ithalatı engellemek için koronavirüs pandemi sürecinde İlave Gümrük Vergisi getirilmişti. Bu vergi ilk olarak yüzde 50 olarak açıklanmış ancak Ekim ayında yüzde 20‘ye düşürüleceği sözü verilmişti. Bu söz yerine getirilemedi ve bugün Resmi Gazete’de yayınlanan genelgeye göre İlave Gümrük Vergisi 2020 yılının sonuna kadar yüzde 50 olarak hesaplanacak. Peki, bu değişiklikten PlayStation 5 fiyatı nasıl etkilenecek?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Xbox Türkiye ekibi büyük bir yanlışlık yapıp Xbox Series X‘in fiyatını sitesinde yayınlamıştı. 7.499 TL olarak görünen bu fiyat bir süre sonra siteden kaldırılmıştı. Halbuki oyuncular 7.499 TL‘ye bile okeydi. Ancak bu fiyatın vergi yüzde 20’ye düşmesi durumda hesaplandığı ortaya çıktı. Yani yeni nesil konsollar için 7.499 TL bile hayal gibi bir rakam olacak.

PS5 fiyatı

Aralık ayı içerisinde Türkiye’de satılması beklenen PS5 ile Xbox Series X, Avrupa’da 499 Euro fiyat etiketine sahip. Türkiye sularına vergisi algısı kuru derken yeni nesil konsolların 8.999 TL veya 9.499 TL‘ye geleceğini açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz. Ne Xbox ne de PlayStation cephesi fiyatlar konusunda bir esnetme yapma lüksüne sahip değil.

Kendi ülkesinde kendi vatandaşına 499 Euro’ya konsol satan firma, Türkiye’ye bu konsolu 399 Euro’ya getirmez. Bu hayalleri unutun. Yeni nesilde oyun oynamak artık maalesef ki rüyadan öte….

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.