Ana sayfa » Xbox » Oyuncular şokta! Yanlışlıkla binlerce konsol aldılar!

Oyuncular şokta! Yanlışlıkla binlerce konsol aldılar!

Oyuncular şokta! Yanlışlıkla binlerce konsol aldılar!

Microsoft, tüm oyuncuların kafasını karıştırdı. Amazon.com’da yanlışlıkla binlerce Xbox Series X yerine One X satıldı. Peki, neden?

Yeni nesil oyun konsolları yavaş yavaş ön siparişe sunulmaya başladı. Kasım ayı içerisinde resmi olarak satışa sunulacak olan Xbox Series X için bugün ilginç bir olay yaşandı. Microsoft’un isimlendirme politikasından dolayı oyuncular, yanlışlıkla Xbox One X satın aldı! Peki, bu enterasan olay nasıl gerçekleşti? Amazon şimdi ne yapacak?

Öncelikle gelin Microsoft’un isimlendirme politikasına bir bakalım. Microsoft‘un bu zamana kadar çıkan konsolları Xbox, Xbox 360, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series X ve Xbox Series S olarak isimlendirildi. Evet okurken bile kafanız karıştı değil mi? İşte tam da bu yüzden Amazon.com üzerinden verilen ön siparişlerde, oyuncular Series X yerine One X satın aldı.

Amazon‘un bir anda en çok satanlar listesinde One X yer aldı. Yüzde 747‘lük bir artış ile en çok satan konsol unvanını eline alan One X için muhtemelen yanlışlık yaptığının farkına varan oyuncular iptal sürecini başlatacaktır. Amazon.com koşulsuz şartsız iade kabul eden bir kuruluş olduğu için oyuncular mağdur olmayacaktır.

Xbox Series X

Microsoft’un isimlendirme politikasını bu yıl değiştirmesi gerekiyordu. Ancak Microsoft yine iki konsol mantığına gitti ve oyuncuların kafasını karıştırdı. Bu durumun Türkiye’de yaşanmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü One X şu an 3.999 TL bandında satılıyor. Yeni konsol ise 7.499 TL‘den satışa sunulacak. İyi ki böyle uçurumlu bir fiyat farkı var ki oyuncularımız yanlışlıkla eski nesil konsol satın alamayacak……!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.