Apple Eylül 24, 2020 16:00

Apple iPhone 12 için üzücü haber! A14 çip gelmiyor mu?

Yeni seri Apple iPhone 12 için üzücü bir söylenti dolaşmaya başladı. Serinin ucuz ama güçlü olması beklenen modeli iPhone 12 "Mini" adıyla gelebilir ve performansı ise...
Apple iPhone 12 için üzücü haber! A14 çip gelmiyor mu?

Apple iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesi için beklentiler artmaya başlamasıyla birlikte, bir dizi rapor ve sızıntı ortaya çıkmaya başladı. En sonuncusu, yaklaşan iPhone 12 modeli olarak oldukça kötü bir haberle geliyor. Serinin nispeten uygun fiyatlı modeli iPhone 12 mini olarak adlandırılabilir ve muhtemelen yaklaşan serideki en az güçlü telefon olabilir.

Söz konusu iPhone 12 modeli, görünüşe göre Apple B14 soket adlı yeni bir orta sınıf çipi barındıracak 5,4 inçlik ekranı olan bir model olacak. Bu haber ilk olarak MauriQHD tarafından Twitter’da paylaşıldı. Tom’sGuide raporunda, iPhone 12 mini‘nin “pil tasarrufu sağlayan ancak daha az güçlü bir A14” çipe sahip olacağını ayrıntılarıyla açıkladı. Bununla birlikte, bu hala doğrulanmamış bir rapor olduğunu unutmayın. Ayrıca sızdıran bir başka kişi, bu çipin daha sonra iPhone SE Plus veya iPhone SE 3‘te görülebileceğini de belirtti.

Daha az güçlü, enerji verimli bir çipin kullanılması, iPhone 12 mini‘nin daha önce tahmin edilenden biraz daha uygun maliyetli olacağı anlamına da gelebilir. Önceki raporlar, 5G desteğinin eklenmesi nedeniyle yaklaşan telefonun uygun fiyatlı iPhone 11’den daha pahalı olacağını öne sürmüştü. Bu çip ile iPhone 12 mini daha yeni ve daha hızlı bant genişliğini atlayabilir ve son nesil iPhone 11 ile benzer bir fiyat noktasında olabilir.

Bu doğruysa, 6.1 inçlik varyant gerçek iPhone 12 temel modeli olabilir ve iPhone 11‘in gerçek halefi olabilir. Yine de söylentiler lansmana oldukça yakın zamanda geliyor. Yani, şimdiye kadar genellikle yeni çip ile ilgili olarak daha fazlasını duymuştuk. Şu anda hiçbir şey kesin olmasa da, bu raporlar bazı kişileri oldukça üzebilir. Lansmana kadar son gelişmeleri takipte olacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.