Sosyal Medya Eylül 23, 2020 9:00

Twitter Samsung’cu çıktı! iPhone’u göstermiyor!

Twitter Samsung’cu çıktı! iPhone’u göstermiyor!

Twitter, ilginç bir olay ile gündeme geldi. Sosyal medya devinin algoritmaları iPhone 11 yerine Galaxy S20’yi gösteriyor. Nasıl mı?

Bildiğiniz gibi sosyal medya platformları algoritmaları sayesinde gelirlerini sürekli arttırıp, kullanıcılarına algıda seçicilik yaptırabiliyor. Bugün ise Twitter ilginç bir olay ile gündeme geldi. Twitter’da paylaşılan iPhone 11 Pro Max ve Galaxy S20 Ultra modelinin yer aldığı görsellerde, sürekli Galaxy S20 Ultra ilk olarak gösteriliyor. Nasıl mı?

Twitter‘da bildiğiniz gibi resim paylaştığınızda o resmin en güzel görünen kısmı otomatik olarak algılanıp, küçük görsel olarak o bölüm gösterilir. iPhone 11 Pro Max ve Galaxy S20 Ultra modellerinin yer aldığı diklemesine uzun görsel yüklendiğinde ise direkt olarak küçük görselde Galaxy S20 Ultra gösteriliyor.

Bir Twitter kullanıcısı iPhone 11 Pro Max‘i üste de koysa alta da koysa sürekli olarak Galaxy S20 Ultra küçük resimde görünüyor. Ne demek istediğimize aşağıdaki görsellere tıklayarak daha iyi anlayabilirsiniz.

Twitter’ın neden algoritması ile sürekli Galaxy S20 Ultra’yı öne çıkardığı henüz bilinmiyor. Ayrıca sosyal medya devi PlayStation 5 ve Xbox Series X arasında yapılan görsel paylaşmada da sürekli Xbox Series X’i ön plana çıkarıyor. Yapılan bu algıda seçiciliğin muhtemelen son dönemde en çok konuşulan konulardan kaynaklandığı düşünülüyor. Bakalım sosyal medyayı sallayan bu olay hakkında Twitter cephesinden bir açıklama gelecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.