Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » iOS 14 iPhone 6S’e yüklenmeli mi? İşte size en net cevap!

iOS 14 iPhone 6S’e yüklenmeli mi? İşte size en net cevap!

iOS 14 iPhone 6S’e yüklenmeli mi? İşte size en net cevap!

Apple’ın geçtiğimiz hafta tanıtıp piyasaya sürdüğü iOS 14 güncellemesi, iPhone 6S modeline yaradı mı? İşte kafanızdaki tüm soru işaretlerine yanıt…

ABD’li teknoloji devi Apple, merakla beklenen iOS 14 güncellemesini nihayet geçtiğimiz hafta kullanıma sundu. Yeni özelleştirmeleri ile dikkatleri üzerine çeken bu sürüm, performans açısından da kullanıcıyı tatmin etmeyi başardı. Peki şirketin eski telefonlarında durum ne? Şu anda iPhone 6S ve 6S Plus kullanıcılarının kafaları güncellemeyi yüklesek mi yüklemesek mi diye bir hayli karışık. Ancak bugün ortaya çıkan performans testleri, kullanıcıların kafasındaki tüm soru işaretlerine yanıt buluyor.

Güvenilir bir kaynak olan iAppleBytes, iOS 14 yüklü iPhone 6S‘in, daha önceki sürümlere nazaran nasıl bir performans sergilediğini test etti. Testi daha gerçekçi hale getirmek için de sırasıyla; iOS 13.7, 12.1, 11.4.1 ve 10.3.3 yüklü iPhone 6S modellerini Geekbench performans testinden geçirdi.

Geekbench 5.0 testinde iOS 14‘ün benchmark skoru , iOS 12.1‘e nazaran biraz geride kaldı. Ancak bu gözlerinizi korkutmasın. Çünkü aradaki fark sadece birer puan.

iOS-14-iPhone-6s

Uygulama açılışı, kaydırma ve genel pürüzsüzlük açısından iOS 14, tüm eski sürümlere kıyasla en iyi performansı sergiliyor. Önyükleme hızı açısından da eski sürümlerin çoğunu geride bırakmayı başarıyor. Tabii ki bunun iOS 14.2 sürümüyle daha stabil hale geleceğini de belirtebiliriz. Çünkü büyük güncellemelerin genellikle ilk sürümleri, bazen buglar ve hatalar ile gelebiliyor. Ancak bir sonraki güncelleme ile tespit edilen hatalar gideriliyor ve en stabil şekilde kullanıcıya sunuluyor.

Özetle iOS 14 kullanmak isteyen iPhone 6S kullanıcıları, güncellemeyi içleri rahat bir şekilde yükleyebilir. Yukarıda da gördüğünüz gibi test sonuçları yüklemeniz için yeterli bir cevap veriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.