Mobil Eylül 23, 2020 15:00

Google Pixel 5 çok yakında geliyor; özellikleri ile hayal kırıklığı yaratacak!

Bir çok kullanıcının merakla beklediği Google Pixel 5 çok yakında geliyor. Özellikleri sızdırılan telefonun amiral gemisi olması beklenmiyor.
Google Pixel 5 çok yakında geliyor; özellikleri ile hayal kırıklığı yaratacak!

Telefon özellikleri ile hayal kırıklığı yaratacak. Çünkü bir çok kullanıcı amiral gemisi özelliklerinde bir telefonun tanıtılacağını bekliyordu. Sızdırılan özelliklere göre Pixel 4‘ün gelişmiş versiyonu olarak satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte iPhone‘da olduğu gibi çerçeve her yerde aynı kalınlığa sahip olacağı tahmin ediliyor; Google Pixel 5 bunu yapan ilk Android akıllı telefonu olacak.

Google Pixel 5 sızdırılan özellikleri ve beklenen fiyatı nasıl olacak

Snapdragon 765G yonga seti gelmesi ile beklenen telefon bu anlamda diğer markaların amiral gemisi telefonlarından çok uzakta kalacak. Telefonda 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı olacak. 90 Hz AMOLED ekrana sahip olacak telefon 2340 x 1080 piksel çözünürlüğü destekleyecek. Telefonun arkasında iki kamera dizilimi olacağı tahmin ediliyor. Ana kamera, 12 ve 16 megapiksel ikinci kamera ise ultra geniş açılı bir lensle gelecek. Ön kameranın 8 megapiksel olması bekleniyor. Batarya kapasitesi 4080 mAh olacak telefonun 18 watt şarj ve kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı tahmin ediliyor. Diğer özellikler ise; stereo hoparlörler, suya ve toza karşı koruma (IP68) sertifikası, cam ve metal gövde ile birlikte 8 mm kasa kalınlığı ile sadece 151 gram ağırlığında olacak. Telefon Almanya’da 630 Euro‘ya satılacağı tahmin ediliyor.

Google Pixel 5

Telefonun 30 Eylül‘de tanıtılması bekleniyor; satışa sunulmasını merakla bekleyen bir çok kullanıcı amiral gemisi özelliklerinde olmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayacak

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.