Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung, ISOCELL Vizion Adlı Kendi 3D ToF Sensörünü Tanıtacak!

Samsung, ISOCELL Vizion Adlı Kendi 3D ToF Sensörünü Tanıtacak!

Samsung, ISOCELL Vizion Adlı Kendi 3D ToF Sensörünü Tanıtacak!

Samsung, ISOCELL Vizion adlı kendi 3D ToF sensörünü geliştiriyor. Hatta sertifikasyonu dahi yapıldı, işte detaylar…

Samsung tarafından EUIPO’da (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) yakın zamanda dosyalanan bir belge, önümüzdeki yıl Galaxy S21 ailesinin bir özelliğini ortaya çıkarabilir. Bazı kaynaklara göre, Galaxy Note 20 serisi 3D ToF sensörünü kaçırdı çünkü Sony, Apple’ın söz konusu sensör siparişleriyle meşgul oldu. Bu yüzden Samsung muhtemelen önümüzdeki yıl Galaxy S21 lansmanı için meseleyi kendi eline almak istiyor. ISOCELL Vizion çare olabilir.

Elbette, açıklama sensörün olası etkilerini ortaya koyuyor. Bunlardan biri, Samsung’un telefonlarının önüne koymaya karar vermesi durumunda yüz tanıma. Samsung’un ISOCELL Vizion sensörünün Galaxy S21 serisine gireceği kesin değil, ancak şirketin ürün portföyünü genişletmek istediğinin açık bir göstergesi.

Vision

Vision

ISOCELL Vizion 3D ToF sensör ne için kullanılacak?

Yaklaşan S serisi telefonların 3D ToF sensörlerine sahip olmayacağını söyleyen bir söylenti de bulunmakta. Ayrıca sertifikada ISOCELL Vizion  sensörünün kullanılabileceği alanlara da yer verilmiş: Akıllı telefonlar, cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve otomobiller, sağlık hizmetlerinde kullanılan giyilebilir akıllı cihazlar, endüstride akıllı bantlarla iletişim halindeki giyilebilir bilgisayarlar, eş zamanlı yerelleştirme ve haritalama ile gerçek zamanlı 3D tarama teknolojisi sağlayan yazılımlar, optik sensörler ve ölçüm sensörleri olan NIR (Yakın kızılötesi) sensörler,
SWIR (Kısa dalga kızılötesi) sensörleri, UV (Ultraviyole) sensörler, bilgisayar sahtekarlığı önleme ve güvenlik donanımı, bir tüketici elektroniği ürününün yetkisiz kullanımını yasaklayan sabit yazılımlar.

Buradan Samsung‘un yeni amiral gemilerinde 3D modelleme yapan bir yüz tanıma özelliğini kullanacağını tahmin edebiliyoruz. Ayrıca arka kamerada netleme veya arka plan bulanıklığı yapan canlı odak modlarının geliştirilmesinde de kullanılabilir. Güney Koreli devin ne yapacağını muhtemelen bu sene sonunda veya önümüzdeki sene göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.