Huawei Eylül 22, 2020 19:00

Huawei PC sektörü ile yeni bir pazara atılma peşinde!

Mobil dünyanın sansasyonel şirketi Huawei yeni bir pazara atılmak üzere. Huawei PC ve monitör pazarına girmek istiyor!
Huawei PC sektörü ile yeni bir pazara atılma peşinde!

Belki de mobil pazardaki ABD yasağı, belki de Xiaomi‘nin PC monitör pazarındaki baskısı sebebiyle Huawei yeni bir şeyler peşinde olabilir. Her iki durumda da güvenilir bir kaynağa göre, Huawei PC pazarına ve söz konusu edilen monitör pazarına girmek istediğini iddia ediyor, hatta kesin gözüyle bakılıyor. Monitör ürünlerinde ise düz ve kavisli ekranlar kullanmayı planladığı da söylentiler arasında.

Sözde kavisli ekranlar TPV Technology şirketinden, düz olan ekranlar ise BOE’nin yan kuruluşu olan BOEVT tarafından üretilecek. Kavisli olan ekranlar kesinlikle oyun segmenti için üretilecek ve 27 veya 34 inçlik seçeneklerle gelecek. Düz olan monitörlerin üç modele kadar çıkacağı söyleniyor. Yine de BOE yapımı düz monitörler hakkında başka hiçbir ayrıntı verilmemiş durumda.

Ek olarak, şirketin PC pazarına da gireceğine dair bir söylenti dolaşıyor ve bu söylenti de oldukça kuvvetli durumda. Özel HiSilicon 7nm Kunpeng 920 3211K işlemcisi üzerine inşa edilen ilk Huawei bilgisayarı, China Electronics Group ve Wuhan ShenZhiDuo Technology şirketleri tarafından geliştirilen bir Çin işletim sistemi olan UOS kullanacak. Bilgisayarın kendisi Foxconn tarafından üretilecek ve ilk parti üretilen bilgisayarlar Huawei‘nin bazı kurumsal müşterilerine gidecek. Kurumsal müşterilerin geri dönüşlerinin ardından bilgisayarın normal tüketici pazarına açılması planlanıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.