Mobil Eylül 22, 2020 11:00

Akıllı Telefonda Yepyeni Bir Marka: Vsmart Aris Pro…

Gün geçmiyor ki akıllı telefon dünyasında yenilik olmasın. Bu kez bir Vietnam markası olan VinSmart, Vsmart Aris Pro telefonunu duyurdu.
Akıllı Telefonda Yepyeni Bir Marka: Vsmart Aris Pro…

ZTE Axon 20 5G, artık ekran altı kamerası olan dünyadaki tek telefon değil. Şimdi buna VinSmart tarafından üretilen bir telefon olan Vsmart Aris Pro katıldı. Vsmart Aris Pro, altında 20 MP kamera bulunan 6,39 inç FHD + AMOLED ekrana sahip. VinSmart, özellikle ekranın altında kameralı telefonlar için bir AI görüntü işleme algoritması geliştirmek için VinAI Yapay Zeka Araştırma Enstitüsü ile ortaklık kurduğunu söylüyor.

Telefon, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip Snapdragon 730 işlemci tarafından desteklenmektedir. İşlemci, Quick Charge 3.0 desteğiyle 4000mAh pilden güç alıyor.

Telefonun ortasında kare şeklinde düzenlenmiş dörtlü arka kameraya sahiptir. Kurulum 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2x optik yakınlaştırmalı 8 MP telefoto kamera ve 2 MP makro kamera içerir.

Telefon kutudan çıkar çıkmaz Android 10 ile birlikte gelir ve çift SIM desteğine sahiptir (yalnızca nano). Mavi, Siyah, Gri ve Yeşil renklerde mevcuttur ve ön sipariş için zaten mevcuttur. Telefon 9.990.000 VND (~ 431 $) olarak fiyatlandırılır ve ilk 5000 ön sipariş, 500.000 VND (~ 22 $) değerinde bir kupon ve 1.700.000 VND (~ 73 $) değerinde ücretsiz bir çift Anker TWS kulaklık alacak.

İlk olarak Tayland ve Vietnam’da piyasaya sürülecek. Elbette bir süre ülkemize gelmeyecek ancak uzun vadede VinSmart markasıyla tanışabiliriz. Ancak şu haliyle pek de uygun fiyatlı olmadığını söylemek mümkün.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.