Ana sayfa » AirPods » AirPods Studio iPhone 11 çipi ile geliyor!

AirPods Studio iPhone 11 çipi ile geliyor!

AirPods Studio iPhone 11 çipi ile geliyor!

Apple’ın kafa üstü kulaklığı AirPods Studio iPhone 11 çipi ile gelecek. Peki, Apple U1 çipi kulaklıkta ne işe yarayacak?

iPhone 7 ile tanıtılan AirPods kablosuz kulaklıklar, bir anda teknolojinin seyrini değiştirmişti. Apple’dan sonra diğer firmalar da bu alanda ürünler üretmeye başlamıştı. Ancak yine de pazarı domine eden kulaklık AirPods olmuştu. Apple daha sonra AirPods Pro ile karşımıza çıkmış ve çıtayı iyice yükseltmişti. Cupertinolu firma şimdi de karşımıza AirPods Studio ile çıkacak. Kulak içi yerine adına yakışır bir şekilde kafa üstü yapıda olacak olan bu kulaklık hakkında bilgiler gelmeye başladı.

AirPods Studio U1 çipi ile gelecek!

Apple, iPhone 11 ile U1 çipi adı verdiği bir çipi hayatımıza kazandırmıştı. U1 çipi sayesinde cihazların konumu ve yönü doğru bir şekilde tespit edilebiliyor. Peki, bu çip kulaklıkta ne işe yarayacak? Koca kulaklığı kaybettiğinizde pusula ile mi bulacaksınız? Tabii ki de hayır. Apple yeni kulaklığı ile Sağ-Sol kavramını ortadan kaldıracak. Kulaklığı nasıl takarsanız takın U1 çipi sayesinde kulağın konumu algılanacak ve ses ona göre iletilecek.

AirPods Studio

Konum konusunda dijital pusula görevi gören U1 çipinin AirTags adı verilen Apple ürünlerinde de kullanılması bekleniyor. U1 çipli AirTags sayesinde akıllı ve dijital olmayan eşyaların da konumu kolayca belirlenebilecek. Hem kulaklığın hem de AirTags modellerinin Ekim ayındaki iPhone 12 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bakalım bu ürünlerin bize gelişi iPhone fiyatında olacak mı?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.