Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy A02 bir kez daha Geekbench’de!

Samsung Galaxy A02 bir kez daha Geekbench’de!

Samsung Galaxy A02 bir kez daha Geekbench’de!

Son yıllarda giriş segmente daha fazla yatırım yapan Samsung, yeni Galaxy A02 modeli ile geliyor! Cihaz uygun fiyatı da beraberinde getiriyor!

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, giriş segmentine yeni cihazlar kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonunda, Aralık ayında bütçe odaklı Galaxy A01 modelini tanıtan ve cihazı ülkemizde de satışa çıkartan şirket, şimdi de Galaxy A02‘ye resmiyet kazandırmayı hedefliyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Geekbench’de görülen Samsung Galaxy A02, bir kez daha Geekbench testlerinde yer aldı.

SM-A025F model numarası ile testte boy gösteren Samsung Galaxy A02, 1.8GHz hızında çalışan Qualcomm üretimi bir yonga ile gelecek. Bu yonga ise büyük ihtimalle de 2017/2018 tarihli Snapdragon 450 olacak. Bu yonga ise sekiz çekirdekli Cortex-A53 mimarisi ile karşımıza çıkıyor ve 14nm üretim süreci ile dikkat çekiyor. Bu da cihazın temel işlemler için oldukça yeterli olacağını gösteriyor; ancak RAM tarafında kafamızda soru işaretleri belirmiyor değil. Öyle ki telefon yalnıza 2GB RAM ile birlikte geliyor.

Bu da cihazın işletim sisteminde farklılıklara yol açıyor. Neticede düşük performansa sahip bir cihaz olacak olan Galaxy A02, Android 10’u çalıştırırken bazı problemler yaşayabilir. Bu sebepten ötürü telefon Android 10 GO ile kutudan çıkabilir. Bunların dışında Geekbench 4.x‘in tek çekirdekli testinde 744 puan, çok çekirdekli testinde ise 3.887 puan alan telefon, önümüzdeki günlerde tanıtılabilir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.