Mobil Eylül 21, 2020 11:00

Açılın, Mekanın Sahibi Geliyor! Xiaomi Mi 10T…

Xiaomi Mi 10T, Mi 9T serisinin halefi olarak Tayland'da tanıtıldı. Çok yakında Mi Store'larda raflardaki yerini alacak. İşte ayrıntılar...
Açılın, Mekanın Sahibi Geliyor! Xiaomi Mi 10T…

Xiaomi Mi 10T serisi akıllı telefonları, geçen yıl piyasaya sürülen Mi 9T ve Mi 9T Pro’nun halefleridir. Serinin Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere uluslararası pazar için olduğunu bilsek de, yeni bilgiler telefonların Tayland’da da piyasaya çıkacağını ortaya çıkardı.

Bilgi, Tayland’daki bir mağazada (muhtemelen bir Mi Home Store) çekilmiş bir fotoğraftan geliyor. Sudhanshu Ambhore tarafından Twitter’da yayınlanan görsel, Mi 10T serisini tanıtan büyük bir ekranı gösteriyor.

Fotoğraf, telefonların tasarımını ve ayrıca 5G desteğini doğruluyor. Gördüğünüz gibi Mi 10T / Mi 10T Pro, ekranın sol üst köşesinde bir delik bulunan düz bir ekranla gösteriliyor. Telefonun dört arka kamerası olduğunu ve siyah beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacağını da görebiliyoruz.

Mi 9T ve Mi 9T Pro’nun her ikisi de Tayland’da duyuruldu, bu nedenle haleflerinin de ülkede piyasaya sürülmesi şaşırtıcı değil. Şu anda Mi 9T Pro artık Xiaomi Tayland web sitesinde mevcut değil. Ortak mağazalarda Lazada, Shopee ve JD.com’da da mevcut değildir. Bu, büyük olasılıkla, yeni modele yol açmak için stokların temizlendiği anlamına gelir.

Mi 10T’nin Snapdragon 865 işlemciye sahip olduğu bildiriliyor, bu da Snapdragon 730 G işlemciyle piyasaya sürülen Mi 9T’nin aksine amiral gemisi olduğu anlamına geliyor. 8 GB’a kadar RAM, 256 GB’a kadar depolama alanı ve 64 MP ana kameraya sahip olacak. Pro sürümde ayrıca bir Snapdragon 865 işlemci, yüksek yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran ve 108 MP birincil kamera bulunacak.

Xiaomi’nin çok yakında yeni akıllı telefonlar için bir lansman tarihi açıklamasını bekliyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.