Mobil Eylül 20, 2020 10:00

Sübhanallah! Çinlilerden Böbrek Satmalık Hi-Fi Çalar…

Çinliler durmuyor. Yin Lu Mei şirketi Windows 10 işletim sistemli Hi-Fi çalar duyurdu. Kelepir demek isterdik ama fiyatı dudak uçuklatıyor.
Sübhanallah! Çinlilerden Böbrek Satmalık Hi-Fi Çalar…

Dijital müzik çalarlar ve kulaklık amplifikatörleri gibi Yüksek Çözünürlüklü ses ekipmanlarında uzmanlaşmış Çinli bir şirket olan Yin Lu Mei, W1 adında yeni bir Hi-Fi çalar tanıttı. Cihaz ilginç çünkü tam teşekküllü bir Windows 10 işletim sistemi çalıştıran dünyanın ilk ses oynatıcısı oldu.

Cihaz, 1280 × 800 piksel çözünürlüğe sahip 7 inç IPS matrisi aldı. Ek olarak, oynatıcının üst kısmında ses seviyesini, pil şarjını ve seçilen ses filtresini görüntülemek için tasarlanmış 0,66 inç OLED ekran yer alıyor. Oynatıcı, 4 GB RAM ile birlikte çalışan Intel Atom X5 Z8350 işlemciye dayanıyor. Dahili belleğe gelince, kapasitesi 128 GB genişletilebilir.

Müzik yeteneklerinden asenkron bir USB SA9227 yongası, sekiz OPA1612 I / V dönüştürücü mevcuttur. Ayrıca iki OPA1612 alçak geçiren filtre ile birlikte çalışan, AKM’nin iki amiral gemisi AK4499 DAC’si mevcuttur. Cihazın üreticisi, sesinin eşsiz olacağını iddia ediyor. Yin Lu Mei W1, Windows 10, profesyonel ses çalarlar için tipik olan çok sayıda konektör ve değiştirilebilir bir 7000 mAh pilin yanı sıra,  2100 $ fiyat etiketiyle geliyor.

Oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olan bu ürün, piyasadaki en iddialı Hi-Fi çalar olma özelliğine sahip olacağını iddia ediyor. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağını henüz bilmiyoruz. Ancak Rus sitelerinden öğrendiğimiz kadarıyla Rusya için de fiyatı vergilerle birlikte çok pahalı olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.