Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Trump PUBG Mobile’a el attı! Tencent hesap verecekmiş!

Trump PUBG Mobile’a el attı! Tencent hesap verecekmiş!

Trump PUBG Mobile’a el attı! Tencent hesap verecekmiş!

Donald Trump, Çin’e karşı olan tutumunu sertleştirmeye devam ediyor. Şimdi de PUBG Mobile’ın geliştiricisi Tencent, töhmet altında bırakıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump nereye saldıracağını şaşırdı. Trump; ZTE, Huawei ve TikTok derken şimdi de oyun sektörünün önemli isimlerinden olan Tencent için yaptırım uygulamaya başlayacak. PUBG Mobile‘ın geliştiricisi olan Tencent‘in oyun sektöründeki yükselişi ortada. Riot Games ve Epic Games‘te büyük hisseleri bulunan Tencent’in Amerika hükümetine hesap vermesi istenecek.

İlk etapta Amerikalı firmalar olan Riot ve Epic’ten, Tencent Holdings ile iş ilişkileri hakkında bilgi istenecek. Daha sonra Çinli firma ile işbirliği yapan diğer Amerikalı firmalardan da güvenlik protokollerinin nasıl yürütüldüğüne dair hesap vermeleri istenecek.

Trump’ın bu tutumu ilk etapta Amerikan vatandaşlarının bilgileri için mantıklı görünüyordu. Ancak Trump’ın amacını aşmaya başladığı açıkça ortada. Özellikle de TikTok‘un Amerika’da hizmet verebilmesi için Amerika operasyonlarını Amerikalı bir firmaya satılmasının istenmesi bardağı taşıran son damla oldu diyebiliriz.

Tencent

Sürekli Çinli firmaları bitirmek ya da firmalara boyun eğdirip kendi hegemonyasına almak isteyen Trump, bu tutumundan vazgeçmediği sürece teknolojinin gelişimine büyük ket vurulacak.

Çinli teknoloji firmalarının veri sızıntısı yaptığını düşünen Trump’ın bu yaptırımlarına Huawei bile dayanamayacak gibi görünüyor. Bakalım oyun firmaları olan Epic Games ve Riot Games, Donald Trump’ın isteklerini yerine getirebilecek mi? Yoksa büyük yaptırımlara maruz kalacak mı?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.