Ana sayfa » Mobil » Apple İçin Kötü Haber! Yeni iPhone 12 Serisi Geç Çıkarsa…

Apple İçin Kötü Haber! Yeni iPhone 12 Serisi Geç Çıkarsa…

Apple İçin Kötü Haber! Yeni iPhone 12 Serisi Geç Çıkarsa…

Apple son zamanlarda ekonomik açıdan dar boğazda. Bu ay lansmanı yapılan iPhone 12 serisi beklenenden daha geç satılacağı için zarar ediyor.

Apple hisse senedinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yani % 20’den fazla düşmesi ve sonuç olarak piyasa değerinde yarım trilyon dolardan fazla değer kaybetmesi deprem etkisi yarattı. Bunun için için Apple’ın sadece 12 işlem seansı aldı. Bu, Wall Street’in Eylül ayında geleneksel iPhone duyurularının olmamasına verdiği tepkiydi. iPhone 12 serisi için piyasaya sürülme tarihi gecikirse buna ek olarak satışların daha da düşmesi söz konusu olabilir.

Teknoloji devi, 2 Eylül’de kaydedilen hisse başına 137.98 $ ‘lık yüksek seviyesinden% 22.5 kaybetti. Kapitalizasyon açısından şirket, piyasa değerinde yaklaşık 536 milyar $ kaybetti. Apple Watch, iPad tabletler ve Apple One aboneliğinin sunumu 15 Eylül’de gerçekleşmişti. Ancak ayın başında iPhone 12’yi görme ihtimalimizin düşük olduğu ortaya çıktı. Duyuru yapılsa bile daha çok kağıt üzerinde olacak – piyasa Rusya’daki dağıtıcı Kupertinsky’den yeni akıllı telefonlar almayacak. Şimdilik Rusya ve Hindistan pazarında büyük bir sarsıntı yaşanmış durumda.

Apple’ın hızla yükselen hisse senedi fiyatı düşüşü, Ağustos ayında 1/4’lük bir bölünme öncesinde güçlü artışları izledi. Bernstein’ın kıdemli analisti Tony Sacconaghi, Eylül ortası sunumunu pek etkileyici bulmadı. Apple’ın lansmanda ve üründe performans kalitesinin düştüğünü öne sürdü.

Bununla birlikte, bazı analistler Apple hisselerinin yakında artacağına inanıyor. Loup Venture’dan Gene Munster, Apple’ın geçmiş etkinliğinden çıkarılacak ana şeyin, Apple’ın müşterilerini nispeten yüksek maliyetlerine rağmen yeni ürünler satın almaya nasıl ustaca ikna ettiğini söyledi. Apple’ın kısa sürede yeniden toparlanması bekleniyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.