Teknoloji Eylül 18, 2020 9:00

Windows 10 kullanıcıları dikkat! bu güncelleme bilgisayarınızı çökertebilir

Microsoft tarafından geçen hafta Windows 10 için bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme sonrası bir çok kullanıcı önemli hatalarla karşılaştı.
Windows 10 kullanıcıları dikkat! bu güncelleme bilgisayarınızı çökertebilir

Microsoft en son işletim sistemi olan Windows 10 için güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Microsoft tarafından yayınlanan bu güncellemeler İnternet üzerinden otomatik olarak yapılıyor. Bu sayede işletim sistemine yeni özellikler ekleniyor ve var olan hatalar gideriliyor. Bazen güncellemeler çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Microsoft tarafından yayınlanan en son güncelleme ile kullanıcılar bir çok sorunla karşılaştı.

Windows 10

Windows 10 güncellemesi hangi sorunlara yol açıyor, güncelleme yapmadan önce nelere dikkat edilmeli!

Microsoft tarafından planlı olarak yayınlanan KB4571756 ve KB4574727 güncellemeleri sistem performansının düşmesine, başlat menüsü ve bildirim merkezinde gezinememe, hesaplara giriş yapamama, mavi ekran hatası, geçici bir kullanıcı profili çökmesi nedeniyle eksik dosyalar ve bilgisayarın çökmesine neden olduğu belirtiliyor. Kullanıcıların güncelleme yapmadan önce mutlaka kişisel dosyalarını yedeklemelerini öneriyoruz. Yedeklenecek dosyalar mutlaka bilgisayar dışında bir yere alınmalı. Günümüzde kullanımı az da olsa cd‘ye yedekleme yapılabilir. Daha yaygın bir şekilde kullanılan flashdiskler ise yedekleme yapmak için oldukça ideal bir cihaz. Ayrıca harici harddiskte kullanılabilir. Güncelleme yapmadan önce mutlaka geri yükleme noktası oluştulmalıdır.

Kullanıcılar tarafından oldukça fazla gelen geri bildirimler ile güncellemenin büyük boyutlarda hatalara neden olduğu anlaşıldı. Microsoft tarafından hata alan kullanıcılar için kısa süre içinde yeni bir güncelleme yayınlaması bekliyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.