Ana sayfa » Mobil » Microsoft’tan 5G Hamlesi! Surface Pro X Geliyor!

Microsoft’tan 5G Hamlesi! Surface Pro X Geliyor!

Microsoft’tan 5G Hamlesi! Surface Pro X Geliyor!

Microsoft bu yıl sonunda 5G destekli yeni Surface Pro X model tableti piyasaya sürecek. Şık tasarımı ve özellikleriyle kitlesini cezbedecek.

Windows Central’dan Zac Bowden’ın bir raporuna göre, Microsoft bu yılın sonlarında güncellenmiş bir Surface Pro X’i açıklayacak. Güncellemenin pek önemli olması beklenmiyor. Cihaz 5G desteği ve yeni bir gövde rengi alacak. Bilgisayar, 5G destekli ikinci nesil Qualcomm Snapdragon 8cx tabanlı yeni bir Microsoft SQ2 işlemci alacak. Bir hatırlatma olarak, mevcut Surface Pro X’e güç veren SQ1, daha yüksek CPU ve GPU frekanslarına sahip birinci nesil Snapdragon 8cx’e dayanıyor. Yeni çip aynı yapıya dayanıyor ancak saat hızları daha da artırıldı ve beşinci nesil hücresel ağlar için destek eklendi.

Ek olarak, güncellenmiş Surface Pro X, Surface ailesinin standart rengi olan Platinium olarak piyasaya sürülecek. Aslında Pro X, serideki Platinium olarak bulunmayan ilk cihaz olacaktı fakat bu renge ek olarak başka bir renkle de sunulması bekleniyor. Şu anda Surface Pro X  hakkında bilinenlerin hepsi bu. ARM bilgisayarlar için Windows 10’un içeriden derlemelerinde AMD64 uygulamaları desteğinin yıl sonuna kadar ortaya çıkması gerekiyor ve bu da bu tür cihazları daha da popüler hale getirecek. Pro X şu anda yerel modda ARM programlarını çalıştırabilir ve x86 uygulamalarını taklit edebilir. 64 bit yazılım, cihaz tarafından desteklenmemektedir. Ayrıntılı bilgilere ulaştıkça sizlerle paylaşacağız.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.