Ana sayfa » Huawei » Huawei telefon fiyatları fahiş bir politika mı izliyor? İlginç rapor!

Huawei telefon fiyatları fahiş bir politika mı izliyor? İlginç rapor!

Huawei telefon fiyatları fahiş bir politika mı izliyor? İlginç rapor!

Son dönemde çıkan rapora göre Huawei telefon fiyatları şirket tarafından oldukça abartılıyor olabilir. Raporların ortaya koyduğu veriler ilginç!

ABD yonga tedarik yasağından bu yana, kullanıcıların 5G’li Kirin yonga seti ile donatılmış bir Huawei akıllı telefon satın alması zorlaştı. Ayrıca son zamanlarda pazarda söz konusu cihazların fiyatlarının da yükseldiği bildirildi. Huawei telefon fiyatları için fahiş bir politika izlendiği söyleniyor.

Çin devletine bağlı basın şirketi GlobalTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Çinli teknoloji devinin 5G özellikli akıllı telefonlarının fiyatları yükseldi. Pekin’in en büyük toptan satış pazarı Zhongguancun’da 3C ürünlerinin fiyatları yükseldi ve Huawei Mate 30 Porsche versiyonu gibi üst düzey amiral gemileri orijinallerinden daha fazla 3.000 Yuan yaklaşık 450 ABD Doları daha pahalıya satıldı. Ki zaten telefonun fiyatı 2.200 ABD Doları gibi yüksek olan bir fiyat.

huawei-p40-pro

huawei-p40-pro

Zhongguancun pazarındaki bir mobil mağazanın çalışanına göre, büyük fiyat artışı bir aydan uzun bir süre önce başladı. Bir bayi, “Bazı distribütörlerin stoklarını artırdığını ve tüm Huawei modelleri için ortalama olarak artışların 100 yuan’dan 400 yuan’a yükseldiğini belirtti. Ayrıca farklı konfigürasyon ve renklere sahip modeller stoklarımızda tükenmekte. Telefon modellerini almak bizim için kolay değil. Kirin 9000 yongasını taşıyan telefonların piyasa fiyatının artacağı tahmin ediliyor ancak resmi fiyat yükseltilmeyecek” dedi.

Farkında olmayanlar için Çinli şirket Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle TSMC‘den yonga tedarikini kaybetti. O zamandan beri şirket, Kirin yongalarını kendileri üretmeye başladılar. Bu nedenle analistler, yonga tedariki sıkıntısı ve cihazlarında Google mobil hizmet desteğinin kaybedilmesinin şirket üzerinde pazarda büyük bir baskı oluşturduğuna inanıyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.