Ana sayfa » Mobil » Youtube Shorts özelliğini tanıttı! TikTok’a rakip oluyor

Youtube Shorts özelliğini tanıttı! TikTok’a rakip oluyor

Youtube Shorts özelliğini tanıttı! TikTok’a rakip oluyor

Son dönemin en popüler kısa video paylaşım hizmeti olan Tiktok‘a rakip geliyor. Youtube Shorts kısa video paylaşım özelliğini duyurdu.

2016 yılında Çin‘de kurulan TikTok; video oluşturma, video paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır ve günümüzde oldukça popüler durumda. Diğer video paylaşım sitesi Youtube‘ta bu rekabeti arttırmak için Youtube Shorts özelliğini duyurdu.

Youtube Shorts kısa video rekabetini arttırmak için geliyor!

Şuan beta aşamasında olan ve yalnızca Hindistan‘da özellik, kullanıcılara 60 saniyeye kadar kısa dikey videolar oluşturma imkanı sunan uygulama yazarların kanallarında değil, ana YouTube sayfasındaki özel bir bölümde de gösteriliyor. Yerleşik kamera aracı, 15 saniyeye kadar uzunlukta klipler oluşturmanıza olanak tanır. Aynı zamanda birden fazla kaydı birleştirmeye, müzik eklemenize, oynatma hızını kontrol etmenize, asistan olmadan çekim yapmak için bir zamanlayıcı bulunuyor. Yeni uygulama 60 saniyeye kadar uzunluktaki videoları kabul etse de, geliştiriciler izleyiciler için “daha basit ve daha ilgi çekici” 15 saniyelik bir biçime odaklanmayı tavsiye ediyor. Youtube yaptığı bir açıklamada Shorts videolarını izlemeyi daha da kolay hale getireceklerini açıkladı. Ayrıca TikTok ve Instagram Reels‘te olduğu gibi bir videodan diğerine geçiş yapabilecekler.

Youtube Shorts

Instagram Reels ve TikTok oldukça popüler durumda; Youtube tarafından yapılan bu hamle bakalım kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Yakın zamanda beta aşamasının tamamlanıp Hindistan dışında tüm dünyada kullanıma açılmasını bekliyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.