Mobil Eylül 16, 2020 10:00

Devrim yaratacak Samsung ISOCELL sensörler tanıtıldı!

Devrim yaratacak Samsung ISOCELL sensörler tanıtıldı!

Güney Koreli teknoloji devi yeni Samsung ISOCELL sensörlerini tanıttı. 5 farklı sensör ile karşımıza çıkan firma, devrim yaratacak.

Mobil sensör üretiminde rakiplerine taş çıkaran ve mobil pazarın büyük bir bölümüne sensör tedarik eden Samsung, bugün yeni sensörlerini tanıttı. Yeni Samsung ISOCELL sensörler sunduğu özellikler ile 2021 yılında tanıtılacak olan telefonların kamera açısından seviye atlamasını sağlayacak gibi görünüyor.

Yeni nesil ISOCELL’ler 0.7 mikrometre (μm) piksel görüntü üzerine kuruluyor. Bu sensörler sırasıyla; 108 megapiksel ISOCELL HM2, 64Mp ISOCELL GW3, 48Mp ISOCELL GM5 ve 32Mp ISOCELL JD1 olarak isimlendiriliyor. Yeni sensörlerin boyutları 1 / 2,55 ″ ile 1 / 3,14 arasında olacak. Bu sensörler ayrıca 4K çözünürlükte 120 FPS’ye kadar video çekimi yapabilecek.

ISOCELL HM2, daha hızlı ve daha etkili faz algılamalı otomatik odaklama çözümü ve dokuz piksel gruplama teknolojisine sahip olması ile dikkat çekiyor. Bu sensör tam 108 Megapiksel çözünürlüğünde olacak.

ISOCELL GW3, Tetracell, Smart-ISO teknolojileri ve cayro tabanlı (EIS) özelliklerine ve 64 Megapiksel çözünürlüğe sahip.

ISOCELL GM5, 480 FPS’de yüksek hızlı FHD kaydı destekleyen teleskopik veya ultra geniş açılı kameraları hedefliyor. 48 Megapiksellik görüntü sensörü olan GM5 daha az gürültü ile daha parlak ve daha net görüntüler sağlayabilen kademeli bir HDR sunması ile ön plana çıkıyor.

ISOCELL JD1, çentik ve pop-up mekanizmalı ön kameralar için tasarlanıyor. 1 / 3,14 inç boyutunda olan bu sensör 32 Megapiksel çözünürlük ve HDR desteği sunuyor.

ISOCELL GH1 ise hemen üretimine başlanılacak olan sensör olacak. Bu sensör 43.7 Megapiksel çözünürlük sunacak. Ayrıca 4K çözünürlükte 60 FPS hızında video çekimi yapabilecek.

Samsung ISOCELL

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.