Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 16, 2020 10:31

Apple Watch Series 6 yepyeni özellikleriyle birlikte tanıtıldı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni Watch Series 6'yı tanıttı! Yeni renkler, yeni kordonlar, yeni özellikler!
Apple Watch Series 6 yepyeni özellikleriyle birlikte tanıtıldı!

Bir süredir merakla beklenen etkinliğini yeni ürünler ile karşımıza çıkartan Apple, yeni akıllı saatini ilk günden tanıttı. 15 Eylül tarihinde Türkiye saati ile 20:00‘da başlayan etkinliğin ilk ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkan saat, alışılagelmiş Apple Watch tasarımını beraberinde getiriyor. Bunun dışında yeni renk seçenekleri ve daha dayanıklı kordon Apple Watch Series 6 modelinde bizleri bekleyen unsurlar.

Sağlık tarafında da yenilikler ile karşımıza çıkan Apple Watch Series 6, yeni sensörü sayesinde kandaki oksijen miktarını 15 saniyede hesaplayabilecek. Aynı zamanda saatte yer alan watchOS 7‘nin içerisinde yer alan uyku takibi de saatte yer alacak. Bunların dışında Bionic A13 çipinin düzenlenmiş versiyonu olarak pazara sunulan S6 çipi ile bizleri karşılayan Watch Series 6, bir önceki nesilden %20 daha hızlı çalışıyor.

Ekran tarafında da geliştirilen saat, bir önceki nesile göre 2.5 kat daha parlak olacak. Yani saati dış mekanda kullanmak çok daha kolay bir hal alacak. Ayrıca yeni “Apple Watch Connected” programıyla daha geliştirilmiş spor salonu istatistikleri bizlerin beğenisine sunulacak. Son olarak Watch Series 6, 399 dolardan başlayan fiyat etiketi ile pazara sunuldu.

Türkiye pazarına da sunulan akıllı saat, 3.799 TL‘lik bir fiyat etiketine sahip. Ha Apple daha düşük bütçeli insanları da düşünmemiş değil. Şirket, yine bugün tanıttığı Watch SE modelini Türkiye’de 2.699 TL‘den satışa çıkarmış durumda.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.