Mobil Eylül 15, 2020 17:03

Tecno Spark Power 2 Air tanıtıldı! Satış fiyatına çok şaşıracaksınız

Akıllı telefon üreticisi Tecno Mobile'ın yeni modeli Tecno Spark Power 2 tanıtıldı. Ürün özellikle bataryası ve uygun fiyatlı olması ile dikkat çekiyor.
Tecno Spark Power 2 Air tanıtıldı! Satış fiyatına çok şaşıracaksınız

2006 yılında yılında kurulan Çinli akıllı telefon üreticisi Tecno Mobile yeni telefonunu tanıttı. Tecno Spark Power 2; giriş seviye fiyatına orta segment ürün olarak satışa çıkan telefon güçlü bataryası ve uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Tecno Spark Power 2 özellikleri ve satış fiyatı nasıl olacak?

MediaTek Helio A22 yonga seti kullanacak telefon 7 inç boyutunda büyük bir ekran ile geliyor. Ekran IPS LCD ve 1640 x 720 piksel çözünürlüğünde olacak. Telefonda 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ayrıca micro SD kart yardımı ile hafızayı genişletmek mümkün. Android 10 yüklü olarak gelen telefonun arka kısmında parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Telefonun en çok dikkat çeken özelliği ise bataryası; 6.000 mAh pil bulunan telefon bu özelliği ile uzun süre kesintisiz kullanım imkanı sunuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre pilin gücü; 560 saat bekleme süresi, 38 saat konuşma süresi ve WiFi açık olduğunda 20 saat olarak belirtildi. Önde 8 megapikselik bir özçekim kamerası bulunuyor. Arkada ise dörtlü kamera dizilimi yer alıyor. Bu kameraların özellikleri; 13 megapiksel ana kamera, 2 megapiksel makro kamera, 2 megapiksel derinlik algılayıcı sensör ve AI sensörü olarak yer alıyor.

Tecno Spark Power 2

Telefonun satış fiyatı ise 120 dolar olarak açıklandı. İlk olarak Hindistan‘da satışa çıkacak telefon daha sonra farklı ülkelerde satışa sunulacak. Ülkemizde de satışı yapılan Tecno Mobile ürünleri yeni modeli ile ve özellikle uygun fiyatlı olması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilme sebebi olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.