Samsung Eylül 15, 2020 17:58

Samsung Qualcomm işbirliği! Snapdragon 875 için sürpriz!

Samsung Qualcomm işbirliği yolda! Qualcomm'un en yeni Snapdragon 875 işlemcileri Samsung tarafından üretilecek!
Samsung Qualcomm işbirliği! Snapdragon 875 için sürpriz!

Bugün Qualcomm‘un yaklaşmakta olan yeni amiral gemisi işlemcileri ile ilgili yeni bir rapor ortaya çıktı. Yeni yonga seti için beklenen isim önceki yonga setleri gibi Snapdragon 875G olacağı kesinleşti. Raporlara göre gelecek amiral gemisi yonga setinin Samsung tarafından seri üretime girecek. Yatırım bankasının bir önceki raporu, Snapdragon 875G yonga setlerinin de Samsung tarafından üretileceğini ortaya çıkardı. Qualcomm Samsung işbirliği yapılmış olabilir!

Sektörün içinden gelenler, Qualcomm Samsung işbirliği anlaşmasında Samsung‘un adımlarının etkili olduğunu da açıkladı. Bu durum Samsung’un yeni amiral gemisi “Snapdragon 875G” yonga setini üreteceği anlamına geliyor. Bu sözleşmenin değeri, raporlara göre yaklaşık 850 Milyon Dolar.

Şu anda, Samsung‘un EUV ekipmanı kullanarak Güney Kore’deki üretim hattında Snapdragon 875‘in seri üretimine başladığı bildiriliyor. Dahası, Samsung Qualcomm’un amiral gemisi yonga setini ilk kez üretiyor.

Bazı kaynaklara göre yaklaşmakta olan 5G amiral gemisi işlemcinin, Snapdragon X60 modemini RF entegre bir sisteme sahip olacağı bildirildi. Dahası, yaklaşan amiral gemisi de 100W’a kadar hızlı şarjı destekleyen Quick Charge 5.0 teknolojisini kullanacak.

Ayrıca yonga setinin Cortex-X1 çekirdeğini ana çekirdek olarak kullanabileceği, diğer üç performans çekirdeği olarak da Cortex-A78 çekirdeklerini kullanacağı bildirildi. Geri kalan diğer dört enerji tasarruflu çekirdek hala duyurulmadı.

Daha önce, yeni yonga seti Qualcomm Snapdragon 875G modelinin Aralık 2020’de piyasaya sürülmesinin beklendiğini söylentiler arasındaydı. Ayrıca bu 5G amiral gemisi yonga setinin, Samsung, Xiaomi, OPPO gibi ünlü akıllı telefon üreticilerinin 1H2020 amiral gemisi cihazlarına güç sağlayacağı da söyleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.