Mobil Eylül 15, 2020 10:33

Ekran altı kameralı Mi Mix 4 görüldü!!! Geliyor hayallerimizin telefonu!

Xiaomi'nin aylardır beklenen telefonu Mi Mix 4, en gerçekçi görüntüleri ile görüldü. Hem de ekran altı kamera teknolojisi ile.
Ekran altı kameralı Mi Mix 4 görüldü!!! Geliyor hayallerimizin telefonu!

İleri teknolojiler artık akıllı telefonlarda daha sık kullanılmaya başlandı. Örnek verecek olursak geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ekran üzeri parmak izi tarayıcı, günümüzde neredeyse orta segmentli telefonlarda bile tercih ediliyor. Keza delikli ön kameralarda örnek vereceğimiz başka bir yenilik olabilir. Başını Çinli üreticilerin çektiği mobil pazarda işler artık boyutunu aşmaya başladı. Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde de ZTE, dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu Axon 20 5G‘yi piyasaya sürdü. Ardından Xiaomi‘de 3.nesil ekran altı teknolojisini önümüzdeki yılda getireceğini duyurdu. Tüm bu iddialar ardı ardını kovalamaya devam ederken, gözler artık hayallerimizin telefonu Mi Mix 4 modelini çevrildi.

Şüphesiz Xiaomi kullanıcıların merakla beklediği bu telefon, uzun aradan sonra nihayet gün yüzüne çıkacak gibi. Daha önceden de defalarca kez sızdırılan Mi Mix 4, şimdi ise hiç olmadığı kadar gerçek görüntüleri ile gündeme bomba gibi düştü.

Mi Mix 4

Yukarıda da gördüğünüz gibi Mi Mix 4, yeni amiral gemisi cihazlarda beklendiği gibi çerçevesiz ve tam ekran tasarımı ile gelecek. Ayrıca dikkat çeken başka bir detay ise ön tarafta hiçbir şekilde çentiğe ya da selfie kamerasına yer verilmemiş olması. Yani bu da demek oluyor ki Çinli üretici, geliştirmeye başladığı 3.nesil ekran altı kamera teknolojisini ilk olarak bu telefonunda kullanabilir.

Aslında ortaya çıkan bu görsele, Xiaomi’nin bir diğer modeli olan Mi Mix Alpha‘dan aşinayız. Mix Alpha’da tıpkı bu telefon gibi benzer bir tasarıma sahip. Hatta kamera kurulumu bile neredeyse birebir aynı. Ancak her iki cihazı birbirinden ayıran ufak tefek detaylar var. Örneğin Xiaomi, konsept telefonunda surround ekrana yer verirken yeni nesil amiral gemisi Mix 4’de ise, daha düz bir ekran kullanmayı tercih edecek. Buna ek olarak selfie kamerasını da yeni nesil teknolojisine uyarlayacak ve ekranın altına entegre edecek.

Bazı yabancı kaynakların söylemlerine göre Mix 4 serisi de, tıpkı Mi 10 serisinde  olduğu gibi MIX 4 ve MIX 4 Pro olarak piyasaya sürülebilir. Aynı zamanda şirket yeni nesil amiral gemilerinde, çıtayı arşa çıkararak 120Hz 2K ekran kullanmayı da tercih edebilir.

Şu ana kadar cihaz hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar. Ancak diğer teknik özelliklerle ilgili bir sızıntı olduğunda sizlerle tekrar paylaşacağız. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.