Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 LiDAR, Kamerada LİDER!

iPhone 12 LiDAR, Kamerada LİDER!

iPhone 12 LiDAR, Kamerada LİDER!

iPhone her zaman kamerasıyla ön plana çıkan bir marka olmya devam ediyor. Bu sefer iPhone 12 LiDAR marka sensör kullanacak.

Apple iPhone, her yıl en çok beklenen cihazlardan biri ve bu yıl da farklı değil. iPhone 12 LiDAR marka sensörü hakkında şimdiden bir sürü sızıntı görüyoruz. Şimdi, Twitter’da, EverythingApplePro adlı bir kullanıcı tarafından yayınlanan bir video gündemde.  LiDAR sensör yerleşimini içeren telefonun arkasını görebileceğiniz sızdırılmış bir video ortaya çıktı. Diğer söylentiler de iPhone 12’nin seri üretime geçtiğini ve 120Hz ekranın dışarıda bırakıldığını iddia ediyor.

Video, telefonun arka panelini gösteriyor. İçinde, LiDAR sensör yerleşimi diğer çeşitli kesiklerle birlikte görülebilir. Üçlü kamera kurulumu ile önceki iPhone 11 Pro ve Pro Max’e oldukça benzeyen kamera modülünü de görüyoruz. Sızdırılan video, şirketin LiDAR sensörünü yalnızca üst düzey iPhone 12 Pro Max’e değil, iPhone 12 Pro’ya da sığdırılabileceğini söylüyor.

Aslında, şimdiye kadar iPhone 12 hakkında bildiklerimizin oldukça kapsamlı bir dökümünü aldık. Bu makaleye buradan göz atabilirsiniz. Yakında “Hindistan’da monte edilmiş” bir iPhone SE 2020 satın alabileceksiniz ve bu mevzu hakkında daha fazla bilgi edindikçe sizlerle paylaşacağız. Ayrıca, iPhone 12’nin piyasaya sürülmesi nedeniyle Apple, iPhone XR ve iPhone 11 Pro serilerinin üretimini sonlandırabilir.

iPhone 12 ile ilgili yeni ayrıntılar ve kamera özellikleri tam olarak netleşmiş değil. Yeni bilgiler sızdırıldıkça duyuracağız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.