Ana sayfa » Huawei » Huawei HarmonyOS logosu sızdırıldı! Geliyor!

Huawei HarmonyOS logosu sızdırıldı! Geliyor!

Huawei HarmonyOS logosu sızdırıldı! Geliyor!

ABD yasaklarıyla kendi yazılımını üreten şirket yakında sistemi kullanmaya başlayacak. Huawei HarmonyOS logosu ise ilk defa sızdırıldı!

Henüz yakın zamanda gerçekleştirilen Huawei Geliştirici Konferansı 2020‘de Huawei, kendi geliştirdiği işletim sisteminin çeşitli cihazlara güç sağlayacak yeni bir sürümü olan HarmonyOS 2.0‘ı duyurdu. Şimdi ise Huawei‘nin işletim sistemiyle çalışan cihazlar için kullanmayı planladığı bir logoyu gösteren resim sızdırıldı.

Weibo’da bir kullanıcı tarafından paylaşılan görüntü, HarmonyOS tarafından desteklenen cihazlarda ve hizmetlerde görülecek “Powered by HarmonyOS” logosunu gözler önüne seriyor. Bir Android akıllı telefonu başlattığınızda gördüğünüz “Powered by Android” logosuna benzer bir yapıda diyebiliriz.

Huawei HarmonyOS logosu, HarmonyOS‘un saatler, arabalar, kulaklıklar, dizüstü bilgisayarlar, akıllı hoparlörler, akıllı TV’ler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çeşitli ürünlere güç sağlayacağını gösteriyor. Bu cihazlar sırayla diğer Huawei akıllı ev ürünlerini de kontrol edebilecek. Logonun bir cihaz açılırken veya cihaz kutularında görünmesini bekliyoruz.

Huawei, yeni işletim sistemini çalıştıran bazı ürünlere zaten sahip. Geçtiğimiz yıl, 4K Quantum Dot ekranlı akıllı TV olan Huawei Vision‘ı duyurmuştu. Teknoloji devi, 19 Eylül’de dünya çapında satışa sunulacak olan HarmonyOS destekli yeni bir TV’yi de duyuracağını açıkladı.

Önümüzdeki yıldan itibaren, HarmonyOS tarafından desteklenen telefonlar piyasada satışa sunulacak ve Huawei, işletim sistemi ile çalışacak akıllı ev cihazlarını piyasaya sunmak için Midea gibi şirketlerle birlikte çalıştığını söylüyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.