Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 14, 2020 20:27

Galaxy S21 Ultra bambaşka gelecek; S-Pen ve çok daha fazlası…

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S21 Ultra, S-Pen desteği ile gelecek. Ayrıca kamerasıyla da bazı değişikliklere gidecek.
Galaxy S21 Ultra bambaşka gelecek; S-Pen ve çok daha fazlası…

Samsung, bir sonraki amiral gemisi Galaxy S21 için kolları sıvamaya başladı. Şirketin büyük değişikliklere gideceği bu telefonlar, yeni sızıntıları ile gündemi çalkalamaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda bazı yabancı kaynaklar, Samsung’un S21 serisiyle birlikte Note serisini bitireceğini iddia ediyordu. Bugün ise Kore basını, Galaxy S21 Ultra modelinin SPen ile donatılacağını ortaya koyarak bu iddiaları desteklemiş oldu.

Bir diğer sızıntı ise S21 Ultra‘nın kamera özellikleriyle ilgili. Raporlara göre Galaxy S21 Ultra; 12 megapiksel geniş açılı, 108 megapiksel ultra geniş açılı, 10 megapiksel 3x optik yakınlaştırma ve bir adet de telefoto lens olmak üzere, toplam dörtlü bir kamera kurulumu ile gelecek. Ayrıca ön tarafta da 40 megapiksellik bir selfie kamerası yer alacak.

Hatırlarsınız Samsung, Note 20 serisinden itibaren ToF sensörün fişini çekti. Aynı projeyi S21 serisinde de devam ettirmek isteyen Koreli üretici, S21 Ultra‘nın kamerasında da ToF işlevini ortadan kaldıracak ve bunu 2 Telefoto lens ile telafi edecek.

S21 ve S21 Plus‘a gelecek olursak bu iki cihazda, tıpkı S21 Ultra gibi aynı kamera özelliklerine sahip olacak. Yani Samsung bu modellerde de ToF sensörü kaldıracak ve Telefoto lenslere yer verecek.

Bakalım Koreli iddia edildiği gibi S21 serisiyle, Note serisini bitirebilecek mi? Bekleyip görelim

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.