Ana sayfa » Mobil » BlackBerry 2021 geliyor! efsane 5G’li olarak geri dönüyor

BlackBerry 2021 geliyor! efsane 5G’li olarak geri dönüyor

BlackBerry 2021 geliyor! efsane 5G’li olarak geri dönüyor

Bir dönemin en çok kullanılan markalarından olan ve eski günlerine geri dönmek isteyen firma; BlackBerry 2021 modeli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

2000’li yılların ortalarında yakaladığı başarı ile özellikle iş insanları tarafından tercih edilen bir marka haline gelen BlackBerry yaşadığı düşüş ile kapanma noktasına gelmişti. Özellikle iPhone ve Android‘li telefonlar karşısında direnemeyen firma en son Priv modelini üretmişti ve ardından telefon üretmeyi bırakmıştı. 2017 yılında TCL ile bir ortaklık yapıldı ve KeyOne ve Key2 modelleri satışa sunuldu. 31 Ağustos 2020 itibariyle TCL ile yapılan ortaklık sona erdi. ABD şirketi Onward Mobility‘nin BlackBerry adını lisansladığını ve 2021‘de fiziksel klavyeli bir 5G BlackBerry 2021 model cihazını piyasaya sürmek için çalışmalara başladı.

BlackBerry 2021 özellikleri nasıl olacak

2021 yılının ilk yarısında satışa sunulması beklenen telefon 5G desteği ile gelecek. KeyOne ve Key2 modelleri aynı ekranlar ile satışa sunuldu ve bu ekranlar parlaklık konusunda iyi değildi. Yeni çıkacak telefonda 120Hz yenileme hızı olacağı tahmin ediliyor. 8GB RAM ve 128GB depolama alanı olması beklenen telefonun hangi yonga setini kullanacağı henüz netlik kazanmış değil. Fiziksel klavye ile gelecek olan yeni model BlackBerry‘nin Android 11 yüklü olarak geleceği tahmin ediliyor.

BlackBerry 2021

Özellikle iş insanları tarafından tercih edilen BlackBerry‘nin eski günlerine dönebilmesi için piyasaya hakim olan Çinli üreticilerle mücadele etmesi gerekecek. Daha önceki ürünlerinde satış fiyatı konusunda kullanıcılar tarafından tepki çeken BlackBerry‘nin nasıl bir strateji izleyeceğini bekleyip göreceğiz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.