Ana sayfa » Apple » Apple Watch SE özellikleri sızdırılmaya başlandı! EKG var mı?

Apple Watch SE özellikleri sızdırılmaya başlandı! EKG var mı?

Apple Watch SE özellikleri sızdırılmaya başlandı! EKG var mı?

Lansman tarihine az bir zaman kala ucuz versiyon olması düşünülen Apple Watch SE özellikleri sızdırılmaya başlandı! Peki EKG özelliği var mı?

Apple 15 Eylül Salı günü yapılması planlanan bir etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak. Etkinliğin, gayri resmi olarak Apple Watch SE olarak adlandırılan daha uygun fiyatlı bir varyantın da dahil olduğu yeni Apple Watch‘ların tanıtılması bekleniyor. Jon Prosser tarafından yapılan bir sızıntıda uygun fiyatlı Apple Watch SE özellikleri bazı önemli ayrıntılarıyla ortaya çıktı.

Dün yayınlanan tweetlere göre, Apple Watch SE iki boyutta (40 mm ve 44 m) satışa sunulacak ve her bir boyut GPS ve hücresel seçenekleri ile birlikte gelecek. Tweetlerde ayrıca her boyut ve seçenek için seri numaraları bile yayınlanmış!

Tasarım açısından Apple Watch SE, Apple Watch Series 4 modeline benzemesi bekleniyor. Ancak, Apple bu modelin fiyatını düşük tutmaya çalıştığı için her zaman açık ekrana ve EKG özelliklerine maalesef sahip olmayacak. Ayrıca saatin M9 yongası ile geleceğini de belirtilmiş.

M serisi Apple yongaları, eski iPhone’lar için ayrı yongalar olarak kullanılan ancak şimdilerde ise ana işlemciye entegre edilmiş bir hareket işlemcisidir. M9 yongası, iPhone 6s için A9 yongasına entegre edilmişti ve mesafe, yükseklik gibi değişiklikler ile birlikte adım takibi yapabilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca “Hey Siri” nin her zaman açık olmasını da bu M serisi yonga setleri sağladı.

Apple Watch SE‘nin fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok, ancak 199$’dan başlayabileceğini tahmin ediyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.