Ana sayfa » Mobil » Huawei Mate 40 serisi; 40W hızlı şarja elveda deme vakti!

Huawei Mate 40 serisi; 40W hızlı şarja elveda deme vakti!

Huawei Mate 40 serisi; 40W hızlı şarja elveda deme vakti!

Çinli Huawei, yeni amirali ile sınırlarını aşacak. Şirket bir süredir vazgeçemediği 40W hızlı şarja Huawei Mate 40 ile elveda diyecek.

Çok yakında Kirin yongalı son amiral olarak piyasaya sürülmesi beklenen Çin merkezli Huawei‘nin Mate 40 serisi, yenilikleri de beraberinde getiriyor. Günümüzde 120W hızlı şarja sahip telefonlara ek olarak 90W, 75W ve 60W gibi hızlı şarj özelliklerine sahip telefonlar mevcudiyetini koruyor; ancak Huawei, yıllardır 40W hızlı şarj inadını bırakmıyor. Şirket; Mate 30 serisi, Mate 20 serisi, P30 serisi, P40 serisi, Nova serisinden birçok model, Honor logolu birçok amiral ve dahasında 40W hızlı şarj desteği sunarken, yeni amiralde bu inadından vazgeçecek. Huawei Mate 40 serisi 66W hızlı şarj desteği sunabilir.

Geçtiğimiz günlerde EMUI 11‘i tanıtan Huawei, yayınladığı videoların birinde dikkat çekici bir bilgiyi de karşımıza çıkardı. Şirketin yayınladığı videoda şarj olan bir cihaz ve bu cihazın şarj animasyonu dikkat çekici husus olarak bizlere sunulurken, daha sonradan anlaşılan “Max 66W” ibaresi çeşitli komplo teorileri yapabilmemize olanak sağladı.

Bu da yeni Huawei Mate 40 serisinde 66W hızlı şarj desteği bulunacağını gösterdi. Cihazlar bunun dışında çeşitli veriler ile de gündeme gelirken, Kirin yongalı son amiral olmaları sebebiyle dikkat çekici bir durumdalar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.