Mobil Eylül 13, 2020 19:00

HTC Wildfire E Lite görüldü!!! Keşke görülmeseydi!

Bir süredir pazarda düşüş yaşayan HTC, yakında giriş seviyesi cihazı Wildfire E Lite ile, tekrardan karşımıza çıkacak.
HTC Wildfire E Lite görüldü!!! Keşke görülmeseydi!

Akıllı telefon pazarının bir zamanlar en iddialı, hatta en iyilerinden biri olan HTC, artık gözlerimizden eriyip gidiyor. Son zamanlarda şirketin mobil sektörden çekileceği yönünde bazı iddialar ortaya atıldı. Ancak bu iddiaları yalanlayan HTC, kısa süre sonra yeni bir telefon duyurdu ve varlığını somut olarak tekrardan bizlere gösterdi. Şimdi de yabancı kaynaktan gelen haberler, HTC’nin  yeni bir giriş seviyesi cihaz üzerine daha çalıştığını ortaya koyuyor. Google Play Console listesinde görülen Wildfire E Lite modeli de, bunu en iyi şekilde doğruluyor.

Play Console listesi, cihaz hakkında bizlere bir takım bilgi veriyor. Raporlara göre HTC’nin giriş seviyesinde yer alacak olan bu telefonu,  720 x 1440 çözünürlük ve 18: 9 en boy oranına sahip HD bir ekran ile karşımıza çıkacak. Buna ek olarak, cihazın tasarımını ortaya koyan bazı render görüntüleri de ekte sunuldu. Sunulan görsellere göre ekranın altı ve üstü kalın bir çerçeve ile donatılacak. Ayrıca ses ve güç tuş takımları da telefonun sağ kenarında yer alacak.

Cihazın arka tarafında ise, çift lens barındıran LED flaşlı bir kamera kurulumu bulunuyor. Parmak izi tarayıcısı da bunların altına yerleştiriliyor.

Diğer teknik özelliklerden bahsedecek olursak Wildfire E Lite, dört çekirdekli ve 2GB RAM ile desteklenen Helio A20 yonga setinden güç alacak. Son olarak kutudan da Android 10 işletim sistemi ile çıkacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.