Ana sayfa » Huawei » EMUI 11 cihazlarına Android 11 ve HarmonyOS müjdesi!

EMUI 11 cihazlarına Android 11 ve HarmonyOS müjdesi!

EMUI 11 cihazlarına Android 11 ve HarmonyOS müjdesi!

Huawei aldığı bir karar ile EMUI 11 cihazlarına Android 11 ve HarmonyOS için çok güzel bir müjde verdi! Kullanıcıları sevindirecek haber!

Huawei Geliştirici Konferansı 2020‘de şirket, mobil yazılımının en son sürümü olan EMUI 11 sürümünü tanıttı. Hatta 10 cihazı için Kapalı Beta sürümleri yayınladı bile. Güncellemeler beklendiği gibi Android 11 ile birlikte değil, Android 10 ile birlikte geldiği ortaya çıktı. Şirket bu konu hakkında daha fazla açıklama yapmaya ihtiyaç duyuyor zira kullanıcıların bir bölümü Android 11 gelmemesinden şikayetçi.

Huawei, Android Authority’de iki ayrı açıklamada EMUI‘nin geleceği hakkında bazı bilgiler verdi.

İlk başta, Çinli telekom devi bazı seçilmiş Android 11 özelliklerinin EMUI 11‘e dahil edileceğini duyurdu. Şirketin yalnızca özelliklerden bahsettiğini unutmayın. Bu durum işletim sisteminin alt tabanının muhtemelen beta sürümlerinde olduğu gibi hala Android 10 olarak kalacağı anlamına geliyor.

ABD yasağı nedeniyle Huawei, yeni yazılımını Android‘in en son sürümünü temel alarak geliştirmek için Google ile birlikte çalışamadı. İkinci bir açıklamada şirket, hali hazırda dağıtılmış ve güncellemeyi almış EMUI 11 çalıştıran cihazların gelecekte HarmonyOS yazılımına yükseltmeye uygun olacağını açıkladı.

Ancak, uygun olacak kesin modellerden bahsetmedi. Ayrıca HarmonyOS güncellemesinin zorunlu mu yoksa isteğe bağlı mı olacağı konusu da hala bir muamma.

Özetle, Huawei‘in geleceği ve HONOR markalı akıllı telefonlar ve tabletlerin durumu hala daha kafa karıştırıcı.

Çünkü ABD yasağı seçimlerden sonra yeni bir hükümet tarafından geri alınırsa, başkan Android‘i defalarca ima etmesine rağmen şirketin Android’e mi bağlı kalacağı yoksa kendi yatırımları olan HarmonyOS mu olacağı bir muamma.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.