Apple Watch Eylül 12, 2020 19:00

Uygun fiyatlı Apple Watch SE geliyor!

Uygun fiyatlı Apple Watch SE geliyor!

Apple, iPhone 12 etkinliğinde sürpriz bir şekilde uygun fiyatlı Apple Watch SE modelini tanıtacak. Peki, bu model nasıl olacak?

Akıllı saat pazarında açık ara lider olan Apple, fiyat konusunda rakipleri ile baş edememeye başlamıştı. Özellikle Çinli üreticilerin agresif fiyat politikaları sonrasında kan kaybeden Apple, bu yıl rüzgarı arkasına alacak gibi görünüyor. 15 Eylül 2020 tarihinde online olarak düzenlenecek olan iPhone 12 etkinliğinde uygun fiyatlı Apple Watch SE modelinin tanıtılacağı bugün ortaya çıktı.

Apple Watch Series 4 ile geçilen tasarıma sahip olması beklenen bu akıllı saat, bazı özelliklere sahip olmayacak. Fiyatı uygun tutmak adına Apple Watch SE’de EKG yani elektrokardiyografi ölçme özelliği yer almayacak. Ancak saat yine kalp ritmini diğer saatler gibi ölçebilecek.

Sadece Wi-Fi sürümü bulunacak olan uygun fiyatlı Apple Watch’un 40mm ve 44mm modelleri yer alacak. Bu iki modelde de her zaman açık ekran yer almayacak. Apple M9 çipi ile geleceği söylenen uygun fiyatlı saatin 259 dolar bandında olması bekleniyor. SE yani Special Edition olarak geçecek olan modelin Türkiye pazarında 2.500 TL bandında satılacağını düşünüyoruz.

Apple Watch SE

Gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip olacak olan saatin, özellikle OPPO, Xiaomi ve Huawei’nin uygun fiyatlı şık görünümlü saatlerine büyük alternatif olması bekleniyor. Apple’ın yüksek fiyat politikasına alışan insanlar bu fiyatları sanki sudan ucuzmuş gibi ilgi göstereceği için yeni modelin yok satacağını söyleyebiliriz….

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.